Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Práce na standardu pro vestavné systémy strojového vidění začaly

Práce na standardu pro vestavné systémy strojového vidění začaly: s velkou podporou ze strany nejdůležitějších firem a asociací se ve dnech 22. a 23. srpna 2018 v Hamburku uskutečnilo první setkání příslušné pracovní skupiny. V současné době se na přípravě nového standardu podílejí firmy 3M, Adimec, Allied Vision, Basler, Baumer, Flir, Framos, ON Semi, Sensor2Image, Sony Semiconductor Solutions Corporation a Stemmer Imaging, z asociací japonská JIIA a evropská EMVA, která bude mít vznik nového standardu na starost.

„Dlouhý seznam prominentních podporovatelů ukazuje na to, že podobný standard je pro průmysl důležitý,“ uvedl nově zvolený předseda pracovní skupiny Thomas Lück z firmy Allied Vision. „Věřím v rychlý pokrok vývoje nového standardu a první výsledky už určitě představíme na veletrhu Vision v listopadu ve Stuttgartu.“ Mezi prvními výsledky bezpochyby bude také finální název standardu.

Prezident EMVA Jochem Herrmann s potěšením konstatoval, že se pracovní skupina hned po úvodní schůzce pustila do práce. Byly určeny oblasti, jimž se bude skupina věnovat, např. použití rozhraní snímačů standardu SLVS-EC (Scalable Low Voltage Signaling – Embedded Clock) nebo vytvoření vazeb s existujícím standardem rozhraní pro kamery GenICam. Cílem práce je vytvořit standard pro plug-and-play vestavné kamery a dosáhnout možnosti podle potřeby zaměnit stávající kameru za kameru od jiného výrobce.                                             

   (Bk)