Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Pohony vzduchotechnických klapek s malým točivým momentem

Typová řada produktů OpenAir, která zahrnuje všestranně použitelné, robustní, úsporné a spolehlivé a pohony vzduchotechnických klapek v široké nabídce, je rozšířena o dva nové modely. Nové pohony s typovým označením GQD (s vratnou pružinou) a GSD (bez vratné pružiny) mají točivý moment o velikosti 2 Nm. Dokonale tudíž doplňují dosavadní produkty obsažené v řadě, jejichž točivé momenty jsou větší.
 
Oba nové pohony mohou ovládat vzduchotechnické klapky s plochou až 0,3 m2 a díky malým rozměrům jsou ideálně vhodné do stísněných prostorů. Při nedostatku místa je lze snadno instalovat např. do dvojité podlahy, mezi podhled a vlastní strop, ale i pod střechu či do sklepů, neboť spolehlivě pracují v širokém rozmezí teplot od –32 do +55 °C. Mimoto se oba pohony vyznačují krátkou přestavnou dobou (pouhých 30 s), což zaručuje, že vzduchotechnické klapky nevydávají nežádoucí hluk.
 
Pohon typu GSD (bez vratné pružiny) se ovládá dvouhodnotovým řídicím signálem. Pohon GQD (s vratnou pružinou) je nabízen v provedeních s dvouhodnotovým, tříhodnotovým nebo spojitým řídicím signálem (0 až 10 V DC). Oba přístroje jsou k dispozici v provedení na stejnosměrný či střídavý napájecí proud. Výrobky odpovídají příslušným mezinárodním bezpečnostním normám.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 233 033 449, www.siemens.cz/bt, e-mail: hvacproducts.cz@siemens.com