Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Pohon Allen-Bradley Kinetix 5100 pro variabilní stroje

Nový servoměnič Allen-Bradley Kinetix 5100 ocení především výrobci malých a středních balicích strojů nucení vyrovnávat se s požadavky zákazníků na velkou rozmanitost produktů, kteří proto musí dodávat stále flexibilnější stroje. Kinetix 5100 má několik ovládacích režimů, a umožňuje tudíž různé vysokorychlostní režimy řízení pohybu při nízké spotřebě. Pohon lze využít společně s řídicími systémy Micro800 nebo Logix, ale i samostatně, což dává výrobcům OEM možnost rozhodnout se pro vhodné řízení pohonu svých strojů. Jestliže se servoměnič Kinetix 5100 instaluje společně s motorem TLP a kabelem, vznikne sestava, která může fungovat bez řídicí jednotky.

Pohon je dodáván v několika provedeních, takže si výrobci mohou zvolit typ podle jmenovitého výkonu stroje. Výrobcům se tím sníží náklady, usnadní dimenzování a jejich stroj se rychleji dostane na trh.

Díky funkci nouzového odpojení momentu STO (Safe Torque Off) mohou uživatelé navíc odpojit točivý moment motoru, aniž by od elektrického proudu odpojili celý stroj, a ten se tak po navrácení do bezpečného stavu rychleji restartuje. Duální port EtherNet/IP dále podporuje kruhové topologie na úrovni zařízení.

Rockwell Automation, www.rockwellautomation.com