Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Počítač TANK-600 pro použití v distribučních sítích a automatizaci

Společnost ELVAC uvádí na český trh nový robustní vestavný počítač TANK-600 od firmy IEI Integration, určený pro řízení a měření v automatizaci a pro sběr dat v distribučních sítích. Počítač je vybaven až šestnácti komunikačními porty COM, pomocí nichž může sbírat data z různých snímačů. Kromě automatizace a distribučních sítí lze počítač využít také k ovládání pokladních automatů, bankomatů a kiosků a v mnoha dalších úlohách.

 
Tank-600 (obr. 1) je kompaktní vestavný (embedded) minipočítač s odolným hliníkovým krytem opatřeným pasivním chladičem, který vyplňuje celou horní stranu šasi. Výpočetní výkon počítače je zajištěn dvoujádrovým procesorem Intel Atom D2550 s frekvencí 1,86 GHz nebo Intel Atom N2600 s frekvencí 1,6 GHz. Počítač je vybaven množstvím komunikačních rozhraní: má dvě gigabitová rozhraní LAN pro vysokorychlostní síťovou komunikaci, šest USB 2.0 a popř. jedno VGA. Tank-600 je však výjimečný především velkým počtem rozhraní COM pro klasickou sériovou komunikaci RS-232, RS-422 nebo RS-485 – celkem jich má až šestnáct. Aby bylo možné zachovat malé rozměry počítače, je osm z šestnácti možných portů RS-232 vyvedeno jako devítipinové konektory D-Sub.
 
Počítač Tank-600 byl navržen pro provoz v prostředí s rozsahem pracovních teplot –20 až +70 °C. Pasivní chlazení a malá spotřeba elektřiny zaručují jeho spolehlivost a dlouhou životnost. Napájení je stejnosměrné 9 až 36 V DC.
 
Na závěr je důležité zdůraznit to, že vestavný počítač Tank-600 nevyžaduje v podstatě žádnou údržbu a je sestaven výhradně ze součástek splňujících nejpřísnější kvalitativní požadavky na použití v průmyslovém prostředí. Počítač nemá žádné mechanické pohyblivé součástky, žádné výměnné baterie, ventilátory ani ventilační otvory.
 
Více informací o vestavných počítačích IEI zájemci získají na internetových stránkách společnosti ELVAC, a. s. (www.elvac.eu), která je distributorem výrobce IEI Integration na českém trhu a disponuje technickým zázemím a zkušenostmi, které těmto výrobkům „vdechují život“. Současně nabízí široký sortiment průmyslových počítačů a komponent podle požadavků každého stroje nebo zařízení, a to vše s rozšířenou zárukou až pět let.
 
Obr. 1. Vestavný počítač TANK-600
Obr. 2. Rozhraní vestavného počítače TANK-600