Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

PLC Modicon M221 usnadňuje život i výrobcům strojů

Společnost Schneider Electric uvedla v minulých měsících na český a slovenský trh řídicí systém Modicon M221. Jako zástupce The NEXT generation – nové generace PLC a LMC z koncepce MachineStruxure – vyniká také on výkonným procesorem (0,2 µs na instrukci) a komunikační otevřeností. Navíc přináší užitečnou novinku – aplikační moduly.

 
Aplikační moduly TMC2x se instalují přímo do těla CPU, a tak nenarůstají rozměry PLC. Ač cenově atraktivní, jsou vývojovými pracovníky vybaveny vysoce ceněnou funkcí plug-and-play. Po zasunutí modulu do přístroje vývojové prostředí SoMachine Basic (mimochodem již lokalizované do českého jazyka) automaticky rozpozná jeho typ. Následně se zobrazí průvodce, který uživateli poskytne jak nápovědu, tak knihovnu hotových šablon (vždy pro dané průmyslové odvětví). Kromě toho každý aplikační modul rozšiřuje již tak bohatou nabídku komunikačních rozhraní a vstupů PLC Modicon M221. Pro zájemce jsou aktuálně připravena řešení pro zdvihové mechanismy (rozšíření o dva analogové vstupy), balicí stroje (opět dva analogové vstupy navíc), dopravníkové systémy (plus jedna sériová linka) a kaskády čerpadel (s dalším analogovým vstupem a výstupem).
 
Posílen aplikačními moduly umožňuje Modicon M221 citelně zkrátit vývoj každého stroje a urychlit tak jeho uvedení na trh.
 

Schneider Electric CZ, s. r. o., Zákaznické centrum, tel.: 382 766 333, www.schneider-electric.cz