Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Phoenix Contact podporuje Profinet

číslo 10/2005

Phoenix Contact podporuje Profinet

Kromě sběrnicových systémů jako Interbus, Profibus a dalších je důležitou součástí kompletní nabídky automatizačních prostředků Automationworx od společnosti Phoenix Contact také komunikační systém Profinet, založený na standardu Ethernet. V současné době je uživatelům k dispozici základní sada zařízení, pomocí níž a s přispěním rozhraní a funkcí integrovaných v mnoha automatizačních zařízeních od firmy Phoenix Contact i jiných výrobců lze výhodně realizovat úplný komunikační systém Profinet.

Obr. 1.

Klíčovým prvkem této základní sady je řídicí technika. Kompaktní řídicí jednotka Inline Controller ILC 350 PN je koncipována především pro automatizaci strojů a zařízení. ILC 370 PN-2TX IB navíc obsahuje komunikační bránu pro Interbus. FC 350 PCI PN je deska ve formátu PCI určená do průmyslových počítačů (IPC), taktéž s možností komunikace prostřednictvím sítí Profinet a Interbus. Program PC Worx 5.0 pomáhá uživateli při programování a konfiguraci všech uvedených zařízení, při jejich provozu a diagnostice, a to v obou uvedených sítích, jak Profinet, tak Interbus.

Vazební člen FL PN BK-PAC je určen k připojení modulů řady Inline a Fieldline k síti Profinet. ILB PN 24DI16 DIO16-2TX je kompaktní blok digitálních vstupů a výstupů s možností komunikace v síti Profinet. Pomocí komunikační brány Interbus/Profinet FL PN/IBS lze s I/O komponentami a provozními přístroji připojenými k síti Interbus komunikovat i z prostředí komunikačního systému Profinet. Síťové přepínače (přepínatelné rozbočovače) Factoryline je možné použít v sítích Profinet s požadavkem na chování v reálném čase. Jejich pomocí lze také připojit automatizované subsystémy do nadřazeného systému řízení.

Phoenix Contact, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, http://www.phoenixcontact.cz