Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Partnerství společností ABB a Hewlett Packard Enterprise

Umožnit průmyslovým podnikům snadněji sbírat data a proměňovat je na informace a automatické úkony je cílem spolupráce společnosti ABB a Hewlett Packard Enterprise (HPE). Strategické globální partnerství má propojit digitální nabídku ABB Ability™ s inovativními hybridními IT řešeními firmy HPE.

ABB a HPE budou dodávat společná průmyslová řešení využívající nejrozšířenější cloudové platformy, jako je Microsoft Azure. Řešení ABB Ability budou fungovat na hybridních platformách, např. na HPE ProLiant pro Microsoft Azure Stack.

ABB a HPE rovněž dodají společná řešení pro datová centra, která mají umožnit, aby se napájecí a chladicí systémy a řídicí systémy v budovách automaticky přizpůsobily změnám požadavků nebo událostem v informačních systémech. Za tímto účelem ABB a HPE propojí aplikaci ABB Ability™ Data Center Automation, která řídí, monitoruje a optimalizuje infrastrukturu datových center, s HPE OneView, což je software pro automatizaci IT infrastruktury od HPE.

Dalším společným projektem je zabezpečené rozhraní datových center pro provoz v náročných průmyslových podmínkách. Rozhraní přiblíží průmyslové informační systémy místům sběru dat a řízení strojů. Na rozhraní spolupracuje vedle ABB také společnost Rittal. A bude to již hotové řešení IT data centra pro zákazníky z průmyslu, které umožní získávat informace a reagovat na ně v reálném čase.

Partnerská spolupráce byla oznámena na konferenci HPE Discover v Madridu, kde obě firmy představily první společně vyvinutá řešení a prototypy.                              

(ev)