Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Pantek (CS) je distributorem firmy Automation Control Products pro ČR a SR

Po předchozí spolupráci se Pantek (CS), s. r. o. (www.pantek.cz), stal autorizovaným distributorem firmy ACP (Automation Control Products) pro Českou republiku a Slovenskou republiku.

 
ACP je firma specializovaná na podporu systémů s tenkými klienty a zaměřením na oblast průmyslové automatizace. Její sídlo je v Atlantě, Georgia, USA.
 
Nejpopulárnějším produktem firmy je celosvětově rozšířený software ACP ThinManager, jehož licencí bylo prodáno již více než 50 000.
 
ACP ThinManager (obr. 1) zajistí snadnou integraci tenkých a zero klientů do informačního systému, centrální správu jejich konfigurace, integraci obrazu z IP kamer, pokročilé zabezpečení síťové infrastruktury, mimořádnou flexibilitu v nastavení klientských pracovišť a rovněž i jedinečnou dostupnost provozovaných aplikací bez nutnosti investovat do nákladných řešení na bázi failover cluster. Jeho velkou předností je skutečnost, že jde o jednotné a kompletní řešení jak pro serverovou část systému, tak i pro stranu klientů. Různé možnosti konfigurace klientských pracovišť v softwaru ACP ThinManager dovolují
např. navázat několik relací na jeden klientský hardware a jednoho uživatele (MultiSession), flexibilní práci s několika monitory (MultiMonitor), realizaci několika nezávislých pracovišť prostřednictvím jednoho sdíleného terminálu (MultiStation), stínování obrazu mezi klienty, sdílení myši a klávesnice mezi několika terminály např. pro realizaci velkoplošných zobrazovacích velínových systémů atd.
 
Mezi zákazníky využívajícími ACP ThinManager jsou firmy snad ze všech odvětví průmyslu: strojírenského, těžebního, chemického, potravinářského atd., ale také firmy z komunálního sektoru, např. vodárenství a zpracování odpadních vod. Jeden ze spokojených zákazníků Stephen Schultz, vedoucí čistírny odpadních vod města Riverside v Kalifornii, konstatoval: „ACP ThinManager nám pomohl soustředit se na to, co je naším úkolem, místo toho, abychom vedli neustálý boj s počítači.“
 

Obr. 1. Služby systému ACP ThinManager