Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Panasonic uvádí nové vysokonapěťové DC relé pro použití v automobilech

Nejnovějším přírůstkem do řady relé EV od firmy Panasonic je miniaturní 60 A relé AEVG pro jmenovité napětí 500 V. Je určeno pro použití v automobilech a najde využití tam, kde je mimořádně málo místa pro vestavbu. Použít je lze např. v hybridních vozidlech, malých elektrických vozidlech nebo v elektrických skútrech a ideální je pro elektromobily.

Relé má rozměry 64 mm × 33 × 52,8 mm, tj. o 44 % méně než relé předchozí generace. Navzdory velmi malému rozměru má relé AEVG zkratovou odolnost 4,5 kA po dobu 10 ms. Jeho kontakty nemají polaritu. To umožňuje návrhářům realizovat jednodušší a levnější sběrnicové zapojení.

Relé EV jsou vybavena hermeticky uzavřenou keramickou komorou plněnou vodíkem, která zajišťuje bezpečné vypínání velkých proudů a chrání kontakty před negativními vnějšími vlivy. Díky tomu mají relé dlouhou životnost.

Panasonic má s relé pro vysoká napětí a velké proudy více než dvacet let zkušeností. Firma je proto kompetentní partner při řešení všech druhů požadavků na spínání velkých výkonů. Nabídka relé EV od společnosti Panasonic zahrnuje relé pro všechny typy elektrických vozidel – od elektrických skútrů a hybridních vozidel až po elektrické sportovní vozy.

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz, info.pewczs@eu.panasonic.com