Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Panasonic uvádí na trh nejmenší fotoelektrický snímač na světě

Společnost Panasonic přichází na trh s typovou řadou nejmenších fotoelektrických snímačů na světě. V řadě EX-Z jsou jednocestné snímače s vestavěným zesilovačem a výškou pouze 3 mm – včetně čočky, elektroniky, indikačních kontrolek, tranzistorového výstupu a upevňovacích otvorů.

 
Díky nejmodernější elektronice a optice má snímač rozsah až 500 mm. Malé rozměry umožňují vestavbu i do velmi úzkých prostor, kde ještě donedávna mohly být umístěny jen senzory s optickými vlákny.
 
Snímače řady EX-Z jsou schopny detekovat objekty od 0,3 mm bez nutnosti použít masky. Vysoce kontrastní červená osvětlovací LED poskytuje silné a stabilní světlo potřebné pro bezchybnou detekci. Navzdory mimořádně malým rozměrům je možné snímači s přímým i bočním paprskem bezpečně detekovat malé objekty o průměru 1 mm na vzdálenost až 500 mm. Vzhledem k tomu, že paprsek LED je jasně viditelný, je velmi snadné zkontrolovat správnou polohu senzoru.
 
Snímače řady EX-Z jsou k dispozici ve variantě jak s čelním, tak i bočním paprskem a všechny typy jsou osazeny odolným flexibilním kabelem. Krytí IP67 umožňuje snímače použít i tam, kde jsou vystaveny stříkající vodě. Široká nabídka příslušenství dovoluje bezpečné a rychlé upevnění.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz