Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Panasonic: produkty průmyslové automatizace k otestování

Společnost Panasonic Industry představuje řešení, jak přiblížit automatizaci odborné veřejnosti. Starter Kits – pod tímto označením jsou k dispozici sady produktů průmyslové automatizace k vyzkoušení a základnímu otestování.

Startovací sady firmy Panasonic jsou určeny hlavně pro odborníky, kteří jsou běžně v kontaktu s automatizační technikou, a to ve fázi návrhu, realizace nebo údržby, a rádi by se seznámili s produkty Panasonic. Jsou zaměřené na řízení servomotorů, ovládání prostřednictvím dotykových panelů, sběr dat či vzdálenou správu. Vždy jde o kompletní sadu produktů zaměřenou na konkrétní použití. Každá sada je k dispozici včetně potřebného softwarového vybavení, kabelů, technické dokumentace i zkráceného návodu pro rychlé standardní zprovoznění.

Nejjednodušší sady začínají kombinacemi programovatelného automatu a operátorského panelu, které umožní získat zkušenosti s programováním či parametrizací předem připravených programů např. pro sběr dat z inteligentních elektroměrů či ovládání digitálních výstupů. Je však možné využít i nejvybavenější sady, které navíc k již zmíněnému obsahují servomotor až 750 W s řídicí jednotkou, webový server i přístup na bezpečnou vzdálenou správu Corvina cloud.

Právě v současné době, kdy možnosti osobního setkání jsou velmi omezené, jsou tyto sady určeny pro rychlé a bezpečné otestování techniky Panasonic. Zájemci se jednoduše a rychle se naučí, jak nastavit PLC, HMI, servomotor či webový server pro svůj projekt a následně se rozhodnou, zda právě toto řešení je to pravé pro jejich úlohu. Pracovníci firmy Panasonic rádi pomohou už s výběrem vhodné startovací sady.

Aktuálně jsou k dispozici tyto konfigurace:

KITGT02FP0RC14R – PLC a jednoduchý ovládací panel

Monochromatický operátorský dotykový panel s úhlopříčkou 3,8" s grafickým prostředím GT Win, PLC řady PF0R s reléovými výstupy, vývojové programovací prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT03FP0RC32P – PLC a ovládací panel do náročných podmínek

Monochromatický operátorský dotykový panel s úhlopříčkou 3,5" určený pro venkovní použití v extrémních podmínkách, grafické prostředí GT Win, PLC řady PF0R s šestnácti tranzistorovými výstupy, vývojové programovací prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT05FP0RC32P – PLC a ovládací panel s barevnou obrazovkou

Barevný operátorský dotykový panel s úhlopříčkou 3,5", grafické prostředí GT Win, PLC řady PF0R s šestnácti tranzistorovými výstupy, vývojové programovací prostředí FP Win Pro, napájecí zdroj, kabely pro připojení PLC k počítači a propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITGT05FPXC30R – výkonné PLC s ovládacím panelem

Barevný operátorský dotykový panel s uhlopříčkou 3,5" s výkonným programovatelným automatem FPX napájeným přímo 230 V, grafické prostředí GT Win, vývojové programovací prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači i propojovací kabel mezi programovatelným automatem a dotykovým panelem.

KITLIQI400W – servomotor 400 W, PLC a ovládací panel

Servomotor 400 W, řídicí jednotka, programovatelný automat s pulzním výstupem pro řízení pohonů, operátorský panel 3,5", grafické prostředí GT Win, vývojové programovací prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači, propojovací kabel PLC-HMI a veškeré kabely pro připojení pohonu.

KITLIQI750W – servomotor 750 W, PLC a ovládací panel

Servomotor o výkonu 750 W, řídicí jednotka, programovatelný automat s pulzním výstupem pro řízení pohonů, operátorský panel 3,5", grafické prostředí GT Win, vývojové programovací prostředí FP Win Pro, kabely pro připojení PLC k počítači, propojovací kabel PLC/HMI a veškeré kabely pro připojení pohonu.

KITMINASA6 – servomotor se snímačem ve zpětné vazbě

Servomotor o výkonu 750 W s absolutním snímačem polohy, řídicí jednotka, kabel pro připojení motoru k řídicí jednotce a kabel pro komunikaci se snímačem polohy.

KITMINASA6N – sada pro polohování

Motory a řídicí jednotky řízené prostřednictvím sběrnice RTEX, vhodné pro rychlé a přesné polohování. V této sadě jsou k dispozici motory a řídicí jednotky pro řízení systému ve čtyřech osách volnosti – čtyři servomotory včetně řídicích jednotek a veškerých potřebných kabelů.

Kam pro další informace

Další informace zájemci získají na adrese www.panasonic-electric-works.cz.

(Panasonic Electric Works Europe AG)

 

Obr. 1. Startovací sady produktů Panasonic