Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Panasonic: nejmenší relé MOSFET s kapacitně oddělenými kontakty

Poté, co byly na trhu velmi dobře přijaty první modely polovodičových relé řady CC se spínacími kontakty, Panasonic Industry nyní představuje variantu s rozpínacími kontakty v ultraminiaturním provedení TSON.

U tohoto relé není oddělení vstupu a výstupu optické, ale kapacitní. To nejen umožňuje relé zmenšit, ale přináší to i výhody většího teplotního rozsahu a výkonu a zkrácení spínacích časů. Nová relé TSON tak mohou být použita v pracovních podmínkách s okolní teplotou až +105 °C. Proud potřebný pro ovládání je typicky jen 0,04 mA a vstup může být provozován přímo s napětím Uin typicky 3,3 V. Pro uvedený napěťově řízený typ tedy již není nutný sériový rezistor – jak je obvykle vyžadováno u běžných typů PhotoMOS®.

S tímto spínacím typem (1FormB) řady CC doplňuje Panasonic Industry svou řadu ultrakompaktních variant TSON.

Výhodami relé je spínací kapacita (1FormB) 60 V, 0,15 A, malý odpor při zapnutí, malá výstupní kapacita a vstup citlivý na napětí. Relé má lineární výstupní charakteristiky. Vyznačuje se velkou spolehlivostí a neomezenými spínacími cykly.

Předpokládá se, že relé najde uplatnění v telekomunikacích, měřicí technice, lékařském vybavení a mnoha dalších oborech.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, https://industry.panasonic.eu/cs