Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Panasonic: miniaturní fotoelektrické snímače řady EX k detekci objektů

Největší překážkou při výrobě miniaturizovaných průmyslových fotoelektrických snímačů k detekci objektů je optimální kombinace optické a elektronické části do jednoho výrobku. Vzhledem k velikosti hlavně optických částí jde o jeden z nejsložitějších požadavků současného průmyslu.

Skutečnost, že společnost Panasonic dokáže tento úkol vyřešit, je dána dlouholetými zkušenostmi s vývojem fotoelektrických snímačů pro automatizaci.

Schopnost společnosti Panasonic vyrábět miniaturní snímače byla nedávno opět prokázána, a to vývojem celosvětově nejmenšího optického snímače s vestavěným zesilovačem – EX-Z.

Přestože je hloubka pouzdra pouze 3 mm, vše je bezpečně uvnitř: optická i elektronická část, indikační LED a obvody pro tranzistorový výstup. Průmysl má velké požadavky, ale malá spotřeba a krytí IP65 vyhovují většině úloh v průmyslové výrobě. Také vynikající odolnost proti vibracím a nárazům je důležitou vlastností pro použití v náročných podmínkách.

Panasonic nabízí více než 2 000 různých fotoelektrických senzorů. Senzory řady EX jsou vhodné zejména pro přesnou detekci objektů, kde je prostor pro instalaci velmi omezen. Všechny senzory mají velmi malé rozměry a dokážou s velkou přesností rychle detekovat i malý objekt.

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, fax: +420 541 217 101, http://www.panasonic-electric-works.cz