Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laserové popisovací zařízení

Společnost Panasonic pro letošek připravila zajímavou novinku: popisovací laser LP-RF se snadnou obsluhou, odnímatelnou popisovací hlavou a nízkými pořizovacími náklady. Díky úzké spolupráci s uživateli hlavně v oblasti automobilového průmyslu se podařilo stanovit, jaké funkce a vlastnosti jsou pro většinu úloh nadbytečné. Výsledkem vývoje je tak laserový popisovací systém s nejdůležitějšími funkcemi a ve velmi příznivé cenové hladině.

Popisovač LP-RF dokáže vytvářet značení na plasty, na kov i na některé další mate­riály. Umožňuje označovat výrobky textem, čárovým nebo 2D kódem. Vysoká přesnost umožňuje umístit popis i na polovodičových součástkách a miniaturních konektorech.

Typické oblasti použití jsou značení plastových součástek, baterií, ložisek, ozubených kol, řemenic, značení nástrojů pro obráběcí stroje (frézy, vrtáky apod.), kabelů a vodičů, značení kovových odlitků a výkovků apod.

Součástí dodávky zařízení je software Laser Marker NAVI Smart. Tento software dovoluje na počítači nebo tabletu navrhnout a na výrobek umístit např. logo, 2D kód nebo text. Software se následně využívá i k ovládání popisovacího zařízení. Výkon laseru, rychlost skenování a frekvence pulzů se nastavují s ohledem na materiál a popis.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, http://www.panasonic-electric-works.cz