Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Panasonic Industry nabízí přizpůsobení automatizačních produktů

Společnost Panasonic Industry nabízí nejen nejmodernější produkty pro různá průmyslová odvětví, ale zároveň i ucelený sortiment služeb. To je další důvod, proč si zákazníci vybírají spolehlivé a inovativní výrobky Panasonic Industry.

Pro optimalizaci nastavení a integraci nových výrobků do stávajících strojů nabízejí odborníci společnosti Panasonic Industry spolupráci při hledání vhodného řešení. Na základě vzájemného sdílení informací a zkušeností je možné nalézt optimální řešení na míru. Může jít o úpravu výrobků, balení, značení, změnu kabeláže, osazení či změnu konektorů, nastavení nebo předprogramování produktů apod. Díky četným testům výrobků, které jsou pečlivě zdokumentovány, jsou zajištěny nejvyšší standardy týkající se kvality a bezpečnosti.

Jádrem služby přizpůsobení produktů je zlepšení kvality výrobku a zajištění výhody v poměru ceny k výkonu. Prostřednictvím přizpůsobené komponenty, která bez problémů zapadá do výrobního prostředí, lze snížit náklady na údržbu, zkrátit dobu instalace a nastavení, minimalizovat rizika neshod a jiných chyb v automatizovaném výrobním procesu, zlepšit sledovatelnost výrobků a rovněž může vhodné přebalení výrobku vést ke snížení negativního vlivu na životní prostředí.

Přizpůsobení může zahrnovat např. úpravu konektorů nebo konkrétní délky kabelů, předběžnou konfiguraci senzorů, PLC nebo HMI, balení více kusů stejných výrobků do jedné sady či přípravu výrobních sad, individuální označování součástí a předběžnou montáž příslušenství nebo montážního materiálu. Kromě toho může společnost Panasonic Industry realizovat rozšířenou kontrolu kvality podle specifických požadavků zákazníků, jako jsou dodatečné elektrické testy, měření výšky krimpování či mechanické zátěžové testy.

Více informací o možnostech přizpůsobení v oblasti automatizace zájemci najdou na webových stránkách: https://industry.panasonic.eu/products/automation-devices-solutions/customization-automation-products.

(Panasonic Industry Europe GmbH, organizační složka)

Obr. 1. V rámci přizpůsobení produktů na zakázku je možné např. osadit snímače kabelem požadované délky s konektorem, opatřit je montážní konzolí a zabalit do jednoho balení požadované množství kusů