Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Panasonic analyzuje data z výroby prostřednictvím PLC

S řadou FP7 začíná společnost Panasonic novou éru řízení procesů pomocí programovatelných automatů. FP7 má vše, co je třeba ke sběru, ukládání, přenosu a analýze dat a následnému provedení potřebných zásahů, vizualizaci a k zajištění kompletního přehledu o situaci po celou dobu procesu. Pro správu je zapotřebí jen běžný internetový prohlížeč.

Pro využití prohlížeče nabízí Panasonic vývojové prostředí Control Web Creator. Tento nástroj je snadno použitelný editor pro grafický vývoj aplikací a umožňuje jednoduše vytvářet webové stránky pro zobrazení dat načtených z PLC. Při práci a vypracovávání návrhu mohou uživatelé využít rozsáhlé grafické knihovny. Control Web Creator podporuje HTML5, umožňuje naprogramovat až šestnáct souběžných relací, může vizualizovat data z různých PLC, má šestnáct úrovní přístupových hesel pro stránky a objekty, umožňuje ukládat soubory v PDF (např. příručky) a integrovat kamerové objekty a objekty Media Player, např. videosoubory. Aplikace je zabezpečena pomocí SSL.

Kromě vlastních webových stránek v HTML vyvinutých v prostředí Control Web Creator je procesorová jednotka FP7 dodávána už s předdefinovaným webovým obsahem, takže lze zobrazovat data nebo chybové zprávy okamžitě, bez jakékoliv přípravy. Prostřednictvím systémových webových stránek je také možné bleskově zkontrolovat stav FP7.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz