Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Pájecí stanice Ersa Digital 20a

V katalogu společnosti Distrelec v kapitole elektronika a automatizace/pájení najdou zájemci mikroprocesorem řízenou pájecí stanici Ersa Digital 20a. Pájecí stanice se vyznačuje velkou flexibilitou a multifunkčností. Je plně antistatická (podle standardů MIL-SPEC/ESA) a má konektor pro vyrovnání potenciálu s vysokoodporovým připojením pájecího nebo odpájecího hrotu. Ke stanci lze připojit pájedla Tech Tool, Micro Tool a Power Tool, odpájecí pinzetu Pincette 40 a odpájedlo X-Tool. Pájecí stanice automaticky identifikuje, který nástroj je připojen, a nastaví se po­dle jeho potřeby.

Kromě multifunkčnosti je další význačnou charakteristikou této pájecí stanice jednoduchá a pohodlná obsluha. Stanice umožňuje nastavit požadovanou teplotu (ve stupních Celsia nebo Fahrenheita), dobu režimu stand-by od 0 do 60 min a offset a kalibrovat regulátor teploty. Regulátor teploty je digitální PID typu Sensotronic. Rozsah teplot je od 50 do 450 °C. Uložené nastavení lze uzamknout a ochránit heslem. Systém ohřevu je možné optimálně nastavit podle požadovaných parametrů funkcí Energy Function.

Pro zlepšení uživatelského komfortu má pájecí stanice paměť pro čtyři programy. Každý program lze uvedenými funkcemi nastavit zcela nezávisle. Každé pájedlo může mít svůj vlastní program, a když se vymění nástroj, páječka se automaticky přepne na správný program. Nebo lze používat jen jedno pájedlo a to může mít samo až čtyři odlišné programy.

Napájecí napětí je 230 V AC, sekundární napětí je 24 V AC. Maximální výkon je 80 W.

Součástí dodávky jsou pájedla Tech Tool 640 ADJ a Tech Tool 612 AD a antistatický stojan s miskou. Doobjednat lze další pájedla: výkonná Power Tool a miniaturní Micro Tool. Pro odpájení je určena odpájecí pinzeta nebo odpájedlo s odsávačkou pájky. K ní je dodáván ještě miniaturní kompresor.

Standardní dodací lhůta je 24 hodin, cena za dopravu zásilky činí pět eur plus DPH. Kromě tištěného katalogu pro elektroniku je možné najít veškerý sortiment v on-line obchodě (www.distrelec.cz) nebo si produkty objednat pomocí e-commerce – automatického objednacího systému.

 (Distrelec)

Obr. 1. Pajeci stanice Ersa Digital 20a s pajedlem Tech Tool