Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Osazovací linky Siplace na veletrhu Productronica 2009

Firma Siemens Electronics Assembly Systems (SEAS) představí na veletrhu Productronica, který se bude konat 10. až 13. listopadu 2009 v Mnichově (SRN), osazovací linku Siplace SX (obr. 1), určenou pro flexibilní výrobu elektroniky systémem „capacity on demand“. V kombinaci s novou osazovací hlavou Siplace Multistar CPP, která umí osadit 98 % typů elektronických součástek, a výkonným softwarem je tento produkt vhodný zvláště tam, kde jsou velké požadavky na flexibilitu sortimentu a objemu výroby. Simona Januskoveczová, manažerka odbytu Siplace pro Českou republiku a Slovensko, zve na veletrh: „Přijďte a přesvědčte se přímo na místě o přednostech linky Siplace.“
 

Veletrhy jako důležitý marketingový nástroj

 
I přes konkurenci ze strany internetu zůstávají veletrhy důležitou součástí globálního marketinkového mixu produktů Siplace. Internet se nabízí jako první: je kdykoliv k dispozici a zájemci zde většinou najdou dostatek informací k prvnímu shromáždění základních údajů. Srovnání těchto údajů je však komplikované a často jsou srovnávána chybná kritéria. Pro Siplace byl proto navržen seznam důležitých kritérií, který pomáhá shromažďování údajů, a program Value Calculator, který srovnává jednotlivé produkty a jejich varianty – nejen z řady Siplace, ale od různých výrobců - a vyhodnotí nejlepší řešení. To je velmi dobrý základ pro proces rozhodování. Avšak je to jen základ, protože obsahuje pouze teoretické katalogové hodnoty, nikoliv zkušenosti z praxe. Ty je možné získat např. při návštěvě některého z aplikačních center Siplace nebo právě na veletrhu. Veletrhy umožňují návštěvníkům na jednom místěsrovnat nabídku různých dodavatelů. Je tu ale jeden nutný předpoklad: vystavovatelé musí brát veletrh vážně, předvést zde návštěvníkům exponáty v sestavách blízkých realitě a poskytnout jim dostatek odborných informací. Gabriela Reckewerthová, vedoucí oddělení Global Marketing společnosti SEAS, říká: „Pro nás jsou veletrhy jednoduše více než jen výstava a ukázka strojů: snažíme se zde návštěvníkům zprostředkovat také aktivní zkušenost s našimi produkty v přímém srovnání s ostatnímidodavateli. Po teoretickém srovnání např. pomocí našich srovnávacích nástrojů na internetu a praktické zkušenosti v našem předváděcím a aplikačním centru je veletrh třetím stupněm v procesu zákazníkova rozhodování.“
 

Co uvidí návštěvníci v expozici SEAS?

 
Na veletrhu Productronica ve stánku firmy SEAS návštěvníci uvidí linku Siplace SX s osazovací hlavou Siplace Multistar CPP. Unikátní vlastností této linky je možnost během několika málo minut změnit výměnou portálů (obr. 2) její kapacitu. Další výhodou je to, že zákazník díky modulární konstrukci platí jen za to, co skutečně potřebuje, a nemusí kupovat linku s větší kapacitou, aby byl v případě potřeby připraven operativně zvětšit objem výroby. Potřebné doplňující portály lze kdykoliv dokoupit a v budoucnu se počítá i s možností jejich pronájmu.
 
Součástí expozice bude také dopravník 120 Siplace X. Přes velmi kompaktní konstrukci s délkou pouze 1,5 m má místo pro 120 přísuvných modulů o velikosti 8 mm.
 
Nová osazovací hlava Siplace Multistar doplňuje sortiment osazovacích hlav, který zahrnuje ověřenou TwinHead Siplace a velmi rychlou Siplace 20-Segment-C&P. Multistar Siplace může součástky osazovat ve flexibilním režimu Pick&Place nebo rychlém Collect& Place, ale může také v cyklu osazování kombinovat oba režimy (Mixed Mode). Osazovací režim se mění softwarově.
 
Siplace Line Execution System (LES) je software pro plánování a řízení výroby na linkách Siplace, ideální pro všechny výrobce elektroniky s flexibilní výrobou produktů s velkým spektrem konstrukčních dílů. Pomocí nástroje Floating Setup je dokonce možné některé změny konfigurace realizovat i během provozu.
 

Další informace o veletrhu Productronica

 
Zájemci o návštěvu veletrhu Productronica v Mnichově získají další informace na webové stránce www.productronica.com. Zde se dočtou také o slevách, které pro cestu na veletrh nabízejí letecká společnost Lufthansa a železniční dopravce Deutsche Bahn. S přípravou cesty na veletrh a se zajištěním ubytování zájemcům pomůže agentura Expo Consult+Service (www.expocs.cz), která v ČR zastupuje pořadatele veletrhu, společnost Messe München.
(ed)
 
Obr. 1. Automatická osazovací linka Siplace SX
Obr. 2. Výměnný portál linky Siplace SX