Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Operátorský panel TOUCH51

číslo 3/2004

Operátorský panel TOUCH51

Firma SofCon s. r. o. již několik let vyrábí a dodává průmyslové terminály a operátorské panely. V roce 2002 představila operátorský panel s dotykovou obrazovkou s délkou úhlopříčky 15". Protože pro některé aplikace je tento operátorský panel příliš velký, uvedla firma na trh menší operátorský panel TOUCH51, který obsahuje procesorovou jednotku.

Obr. 1.

Operátorský panel TOUCH51 je vybaven barevným TFT displejem s rozlišením 800 × 600 bodů při úhlopříčce délky 10,4" a s dotykovým panelem. Řízení zabezpečuje procesorová jednotka pracující na frekvenci 300 MHz (popř. 667 MHz) s rozhraními: čtyři COM (jedno rozhraní COM je určeno pro připojení dotykového panelu), Centronix, klávesnice, myš, VGA, dvě USB a Ethernet 10/100. Operátorský panel se v základní verzi dodává s pevným diskem s kapacitou 20 GB.

Operátorský panel TOUCH51 tvoří s procesorovou jednotkou kompaktní celek, který se namontuje do obdélníkového otvoru pomocí šesti odnímatelných montážních rozpěrek. Stejně jako všechny operátorské panely od firmy SofCon má vysoký stupeň krytí z čelní strany (IP65) a jeho provedení je zárukou spolehlivé funkce v průmyslovém prostředí.

Operátorský panel nemá žádné vnější nastavovací prvky. Dotykový panel se kalibruje a jas TFT displeje se nastavuje softwarově s využitím programové systémové podpory nainstalované v procesorové jednotce. Panel TOUCH51 se dodává s operačním systémem Windows 2000 nebo Windows XP.

SofCon s. r. o., tel./fax: 220 180 454, e-mail: sofcon@sofcon.cz, http://www.sofcon.cz

Inzerce zpět