Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Operátorský panel Pentium III s pasivním chlazením a integrovanou UPS

číslo 4/2003

Operátorský panel Pentium III s pasivním chlazením a integrovanou UPS

Pro výkonný panelový PC s 12,1" LCD obrazovkou z rodiny panelových počítačů Advantech je charakteristická konstrukce bez ventilátoru, malá spotřeba a možnost střídavého i stejnosměrného napájení. Jednodeskový počítač s vestavěným procesorem VIA C3 667 MHz, bohatá nabídka rozhraní pro připojení periferií, možnost rozšíření o bateriový modul s funkcí zdroje nepřetržitého napájení (Uninterruptible Power Supply – UPS) a příznivá cena na hranici 50 000 Kč – toto všechno nabízí uživateli jednotka PPC-L126T, která najde použití v mnoha aplikačních oblastech.

Vlastnosti, které můžete využít

Obr. 1.

Procesory VIA C3
Základem terminálu Advantech PPC-L126T jsou procesory s malou spotřebou řady VIA C3 vyvinuté pro speciální aplikace s parametry velký výkon – malá spotřeba – příznivá cena. Nepřehlédnutelnou výhodou těchto procesorů je jejich dostupnost po dobu až pěti let. Jde o procesory s taktovací frekvencí od 600 MHz do 1 GHz, kompatibilní s  řadou IBM, plně podporující aplikace pro Windows, DOS i Linux. Podporovaná je také platforma embedded Windows CE.NET, dodávaná na 64MB polovodičovém disku formátu karty CompactFlash.

Pasivní chlazení
Díky použití procesorů s nízkou spotřebou bylo možné zkon-struovat terminál bez použití chladicích ventilátorů na samotném procesoru i v celé konstrukci panelového PC. To znamená velkou výhodu v aplikacích, kdy uživatel požaduje bezhlučný chod instalované techniky (dispečinky, velíny apod.), nebo v provozech, kde je systém značně tepelně namáhán.

Funkce UPS
S pomocí bateriového modulu, dodávaného jako příslušenství, získá uživatel zálohu napájení s výdrží až 60 minut. Bateriový modul funguje jako klasický UPS a tudíž překlene výpadky napájecí sítě, pokles napětí i jiné poruchy. Terminál PPC-L126T lze napájet ze zdroje s napětím 18 až 25 V DC nebo, přes externí adaptér, napětím 100 až 240 V AC. Externí AC/DC adaptér umožňuje také dobíjet bateriový modul UPS.

Obr. 2.

Bohatá nabídka periferií
I když terminál PPC-L126T zaujme svými malými zástavbovými rozměry, nabízí veškeré potřebné periferie a rozhraní. Čelní stranu zaujímá vestavěný 12,1" TFT displej s rozlišením 800 × 600 bodů s možností vybavení dotykovým panelem (touchscreen).

Mechanika CD-ROM a slot pro polovodičový disk (SSD) formátu karty CompactFlash jsou umístěny na boku počítače (obr. 1). Ve spodní části najde uživatel plnou výbavu v/v rozhraní zahrnující čtyři sériová rozhraní, jedno paralelní, dvě USB, Ethernet, konektor VGA, PS/2 pro připojení myši a klávesnice, vstup a výstup audio systému a mikrofon. Jednotka dále obsahuje slot PCI/ISA pro instalaci karty poloviční délky a slot pro již zmíněný přídavný bateriový modul (obr. 2). Součástí panelového PC jsou dva vestavěné 3W reproduktory.

Pracovní podmínky
Jednotku PPC-L126T lze instalovat do výřezu panelu, umístit na stůl nebo připevnit na stěnu či pohyblivé rameno. Pro uchycení panelového PC jsou k dispozici montážní otvory VESA na zadní straně. Přední odnímatelný panel má krytí IP 65, které zůstává zachováno i při instalaci dotykového panelu.

Široká oblast použití

Díky uvedeným užitným vlastnostem a ceně kompletu kolem 50 000 Kč představuje jednotka PPC-L126T univerzální panelový PC pro celou řadu aplikací, např.:

  • dispečerská a řídicí pracoviště,
  • operátorské terminály pro rozhraní člověk-stroj,
  • řídicí jednotky na bázi PC pro strojírenství, potravinářství, chemický průmysl,
  • měřicí a vyhodnocovací zařízení,
  • lékařské systémy apod.

FUTURE ICS a. s.
Šumavská 15
602 00 Brno
tel.: 541 218 884
fax: 549 247 245
e-mail: ics@future.cz

Kloboukova 15
140 00 Praha 4 - Roztyly
tel. a fax: 267 912 097
e-mail: icspraha@future.cz
http://www.future.cz

Inzerce zpět