Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Operátorské panely v přímém spojení s chytrými telefony i tablety

Chytré telefony a tablety poskytují široké možnosti zobrazení, ovládání i bezdrátové komunikace. Díky těmto vlastnostem nacházejí uplatnění také v průmyslovém prostředí. Schneider Electric proto přichází na trh s produktem Vijeo Design’Air, který je součástí řady softwarových produktů pro HMI Magelis. Vijeo Design’Air je určen pro tablety a telefony s operačním systémem Android (min. 2.3.3) nebo iOS (min. 6.0).

K operátorským panelům Magelis se mobilní terminály, tj. tablety nebo chytré telefony, připojují prostřednictvím bezdrátové sítě v režimu klient-server. Mezi panelem (server) a tabletem (klient) lze zvolit komunikaci typu WiFi, 3G, 4G nebo LTE. V inženýrském nástroji Vijeo Designer si může uživatel pro zvolený terminál nastavit automatické připojení. Externí mobilní zařízení následně automaticky detekuje cílový panel a naváže komunikaci. Přístup lze omezit zadáním unikátní IP adresy panelu nebo potvrzením externího připojení obsluhou terminálu. Nad rámec běžného projektu pro Magelis dokáže Vijeo Designer vytvořit speciální stránky s rozlišením vhodným právě pro tablety nebo chytré telefony.

Varianta softwaru Design’Air Plus obsahuje navíc grafický editor pro tvorbu a editaci provozních snímků přímo na míru konkrétnímu typu mobilního zařízení. Vijeo Design’Air a Vijeo Design’Air Plus si lze stáhnout prostřednictvím Google P

lay nebo App Store iTunes. Aktuální verze softwaru Vijeo Designer je na www.schneider-electric.cz.

Schneider Electric CZ, s. r. o., Zákaznické centrum, tel.: 382 766 333, www.schneider-electric.cz