Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Ohlédnutí za webinářem Jak efektivně optimalizovat vaši logistiku

Ve čtvrtek 19. listopadu 2020 proběhl webinář společnosti Intemac na téma „Jak efektivně optimalizovat vaši logistiku“. V něm jednotliví prezentující představili aktuální vývojové trendy a produkty, které klientům jejich společnosti umožní efektivně řídit, digitalizovat a optimalizovat jejich logistické procesy.

Intemac je výzkumné a inovační centrum sídlící v Kuřimi u Brna. Zaměřuje se na digitalizaci výrobních firem, vývoj autonomních výrobních jednotek a poskytuje také expertní služby v oblasti měření, výzkumu a vývoje či testování zaměřené zejména na obrábění. Kompletní informace o společnosti lze nalézt na webu https://www.intemac.cz/.

Webinář organizoval digitální informační hub DIH Digimat. Jde o platformu určenou pro rozvoj a implementaci digitálních technologií do výrobních firem a koordinaci vzdělávacích aktivit. Kromě společnosti Intemac jsou dalšími členy platformy Vysoké učení technické v Brně, Industry Cluster 4.0 a JIC (Jihomoravské inovační centrum). Digimat nabízí výrobním společnostem poradenský program v oblasti digitalizace a automatizace. V prvním projektu může nový zájemce využít až 40 hodin konzultací se specialistou a firmy z Jihomoravského kraje navíc získají finanční podporu ve výši 80 % nákladů na

konzultace. Mezi firmy, které úspěšně prošly programem, patří NenoVision, Lifetech, LAC, Marston, Kovo Šmerda nebo SpoluWorks. Více informací lze zjistit na adrese https://www.dih-digimat.cz/.

Co účastníci webináře viděli

Pestrý program webináře odstartoval příspěvek Jakuba Skopce ze společnosti Wereldo a Vladislava Poláška ze společnosti Karel Kaňák. Ve svých příspěvcích přednášející pojednali o využití systému TMS (Transportation Management System) pro automatické plánování externí logistiky a předvedli plánování tras s ohledem na racionalizaci vytížení dopravních prostředků. O další příspěvek se postaral Jan Martof ze společnosti Eprin a představil v něm lokalizační techniku RTLS (Real Time Location System). Celou prezentaci je možné ve formě videa zhlédnout zde: https://youtu.be/_cUEMXgoLng. Závěrečný bod programu zajistil Matúš Kašuba ze společnosti BringAuto (www.bringauto.com), který představil projekt vývoje modulárních autonomních vozidel pro logistiku a dopravu. Případová studie byla realizována v areálu ostravské pobočky společnosti BorsodChem.

Závěr

Webináře se v současné době stávají efektivním způsobem výměny informací mezi odborníky různých oborů. Je možné na nich rychle získat přehled o zajímavých projektech a zejména navázat virtuální kontakty s potenciálními novými obchodními partnery. Přehled chystaných akcí společnosti Intemac lze sledovat na adrese https://www.intemac.cz/akce/.

(jh)