Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

OEZ rozšířil výrobu a nabírá nové zaměstnance

Letohradský závod OEZ na výrobu nízkonapěťové jisticí techniky, který patří do skupiny Siemens a je největším závodem svého druhu v zemi (www.oez.cz), rozšířil výrobu a otevřel 160 nových pracovních míst. Ve zcela nové výrobní hale od počátku září konstruuje vzduchové jističe, jejichž výroba byla v rámci koncernu Siemens do Letohradu přesunuta z Berlína.
 
Nová hala s plochou 2 460 m2 je největší halou v areálu OEZ. Bezprostředně k ní přiléhají i nové prostory skladu a expedice s plochou 790 m2. Stavba nových výrobních prostor byla dokončena v červenci za rekordních 99 dnů. Po nastěhování technického vybavení byla v první polovině srpna zahájena výroba zkušebních sérií a od počátku září se v nové hale již vyrábějí vzduchové jističe Siemens pro celý svět. „Nyní kompletujeme kolem čtyřiceti jističů denně. Až k 1. lednu příštího roku dojde k přestěhování výroby z Berlína v plném rozsahu, budeme schopni produkovat 200 vzduchových jističů za den,“ upřesňuje vedoucí výroby OEZ Jan Keprt.
 
Vzduchové jističe, které OEZ prodává pod značkou ARION, jsou určeny k jištění napájení velkých, energeticky náročných technologických celků v průmyslu, energetice či ve veřejné infrastruktuře.

(ed)