Aktuální vydání

celé číslo

11

2021

Monitorování stavu zařízení, diagnostika, řízení údržby

Snímače a systémy řízení polohy a pohybu (motion control)

celé číslo

Odolný notebook M220 MobileForce

číslo 3/2005

Odolný notebook M220 MobileForce

Firma Getac Inc. představila nový notebook do ztížených podmínek – Getac M220 Mobile Force™. Přenosný počítač je vybaven výkonným procesorem Intel Dothan LV (Pentium M) s frekvencí 1,4 GHz a operační pamětí až 2 GB DDR SDRAM.

Vynikající vlastnosti notebooku se uplatní především v oblasti prodeje a služeb, ve veřejných komunálních službách, v telekomunikacích, v dopravě, u vojska, policie, hasičů a pohotovostních služeb, při sběru dat nebo ve výzkumu. Getac M220 vyhovuje vojenským normám pro provoz v extrémních podmínkách.

Obr. 1.

M220 má výhody běžných laptopů – výkonný procesor, malou spotřebu, velkou kapacitu paměti, malou hmotnost přístroje (3,9 kg) a snadno se obsluhuje. Navíc však má univerzální prostor pro mechaniku a výměnný pevný disk. Vyjímatelný pevný disk umožňuje většímu počtu uživatelů sdílet jeden notebook, přičemž snadná výměna disku zaručuje každému bezpečnou a spolehlivou ochranu dat.

Uživatel si může zvolit kapacitu paměti vyjímatelného pevného disku (40, 60 nebo 80 GB) a mechaniku (DVD, CD-ROM a Combo DVD/Floppy nebo CD/Floppy) nebo záložní baterii.

M220 je vybaven velkým displejem LCD TFT s úhlopříčkou 14,1", rozlišením XGA a obrazovou pamětí (RAM) 64 MB, který vyniká vysokou kvalitou obrazu bez ohledu na okolní světelné podmínky. Volitelný displej pro venkovní aplikace s A/R reflexivním povlakem dovoluje pracovat na přímém slunci. Dotykový displej si zvolí uživatelé, kteří pracují s přenosným počítačem v terénu či ve vozidle.

M220 předčí ostatní průmyslové notebooky krytím IP54. Provoz notebooku tedy neohrozí prach ani stříkající voda. Krytí IP54 se vztahuje i na klávesnici. Volitelná pryžová klávesnice odolává i kyselinám. Podsvícení kláves zajišťuje snadnou obsluhu přístroje i při slabém osvětlení.

Notebook splňuje americké vojenské standardy 810F. Provozní teplota je 0 až +55 °C, s volitelným rozšířením –20 až +55 °C. K dispozici je i verze, která vyhovuje přísnějšímu standardu 410E.

NOWATRON Elektronik, spol. s r. o., tel.: 251 614 073, e-mail: praha@nowatron.cz