Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Odborníci na identifikaci a zpracování obrazu se sejdou ve Stuttgartu

číslo 5/2004

Odborníci na identifikaci a zpracování obrazu se sejdou ve Stuttgartu

Na veletrhu Vision, který se bude konat ve Stuttgartu (SRN) ve dnech 19. až 21. října 2004, se sejdou výrobci a uživatelé systémů a komponent pro zpracování obrazu a identifikaci. Budou zde snad všichni, kdo v tomto oboru něco znamenají. Nikde jinde nenajdou návštěvníci, kteří se sem sjedou z mnoha zemí světa, úplnější přehlídku inovací a nových produktů koncentrovanou na jednom místě než právě na veletrhu Vision.

Zmíněný veletrh je mezi ostatními průmyslovými veletrhy jednou z výjimek: i v uplynulých deseti letech se kontinuálně zvětšovaly a zvětšují jeho obsazená plocha, počet vystavovatelů i návštěvníků. V minulém roce se jej zúčastnilo 178 vystavovatelů, z toho 33 % přijelo do Německa ze zahraničí, a to nejen z Evropy, ale i z Asie a USA.

Spektrum vystavovaných produktů zahrnuje kamery, převodníky obrazů (frame grabbers), optické a osvětlovací systémy, procesory, obecné softwarové nástroje i kompletní, uživatelsky specifické systémy pro zpracování obrazu a identifikační systémy; vystavovatelé zde nabízejí i svoje služby pro tuto oblast techniky. Široká nabídka bude jistě i letos v souladu se zájmy návštěvníků. V roce 2003 jich veletrh Vision navštívilo 4 400. V okolí Stuttgartu sídlí nemálo průmyslových firem, které jsou hlavními odběrateli techniky pro identifikaci a zpracování obrazu. Není proto divu, že 95 % návštěvníků loni uvedlo, že mají vliv na výběr a nákup této techniky (čtvrtina z nich o nákupu přímo rozhoduje). Ještě jedno zajímavé číslo: 62 % návštěvníků bylo na veletrhu poprvé. To je nepřímý důkaz toho, že nyní, v době hospodářských těžkostí, mnohé firmy vsadily na větší uplatnění automatizace výroby. Systémy zpracování obrazu patří v oblasti automatizace strojní výroby ke klíčovým komponentám. Pro mnohé výrobní operace jsou to právě tyto systémy, které činí jejich automatizaci ekonomicky zajímavou a umožňují, aby se výroba nemusela stěhovat do zemí třetího světa s levnou pracovní silou. Nespornou výhodou, která poutá k systémům zpracování obrazu pozornost i menších a středních firem, je růst výkonu při současném poklesu ceny a zvětšující se uživatelské přívětivosti. Jejich všestrannost umožňuje, aby byly využívány nejen v průmyslu, ale i v mnoha jiných oborech.

Přiblížit metody a technické prostředky používané pro zpracování obrazu nynějším i budoucím uživatelům, to je cíl již tradičního rámcového programu Industrial Vision Days. Toto přednáškové fórum, které se koná pod patronací odborné sekce zpracování obrazu spolku německých strojních inženýrů VDMA, se těší stále větší oblibě. Loni upoutalo pozornost více než 2 500 posluchačů.

Veletrh Vision je příležitostí pro mnoho průmyslových podniků, výzkumných institutů a univerzit představit zajímavé produktové novinky a aplikace. Dlouhou tradici má Cena za užité zpracování obrazu. Messe Suttgart ji uděluje již deset let za nové, inovační produkty, systémová řešení nebo zajímavé aplikace určující další směr vývoje. V letošním roce, který je v Německu vyhlášen rokem techniky, přibylo v řádu soutěže nové pravidlo: může se do ní přihlásit jakýkoliv podnik, univerzita nebo výzkumný ústav, bez ohledu na to, zda je vystavovatelem na veletrhu Vision.

Bližší informace o veletrhu lze získat na webové adrese http://www.vision-messe.de nebo u Česko-německé obchodní komory (Ladislav Baxa, tel. 221 490 325, e-mail: messe2@dtihk.cz).

(ed)

Inzerce zpět