Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Ochrana proti vlhkosti a koroznímu prostředí

Nová řada řídicích modulů X20c od společnosti B&R je určena do nepříznivých podmínek. „Coated“ neboli lakovaná varianta řídicích systémů a I/O modulů je chráněna proti kondenzaci vodních par a proti korozivním plynům speciálním nalakováním desek elektroniky. Díky tomu jsou tyto moduly použitelné i v agresivním prostředí.

 
Účinnost ochrany proti kondenzaci je kontrolována podle německé automobilové normy BMW GS 95011-4 a ochrana proti korozním plynům používá metodu 4 z tab. 1 uvedené v normě ČSN EN 60068-2-60. Moduly jsou testovány jednak ve vnitropodnikové plně akreditované laboratoři, jednak v externích certifikovaných zkušebních ústavech. B&R dokonce klade na moduly ještě větší požadavky, než jaké jsou specifikovány v normách.
 
Nové moduly X20c s lakovanými plošnými spoji jsou z hlediska funkce plně kompatibilní se současnými moduly X20. Jejich uvedení na trh představuje již třetí rozšíření oblasti použití modulů X20 od společnosti B&R.
 
Rozsah pracovních teplot všech modulů X20 byl nedávno rozšířen na –25 až +60 °C. Kromě toho systém X20 obdržel certifikát pro použití v námořní dopravě od Germanischer Lloyd (GL).
 
B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: 541 420 311, e-mail: office.cz@br-automation.com, www.br-automation.com