Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nový snímač setrvačnosti pro detekci pohybu

Nový šestiosý snímač setrvačnosti od firmy Panasonic dává přesné informace o pohybech vozidel, strojů nebo zařízení. Poskytuje obsluze strojů a řidičům vozidel větší bezpečnost a lepší komfort řízení.

Šestiosý snímač setrvačnosti, který uvedla na trh společnost Panasonic Industry Europe, je jednočipový snímač, který je flexibilní z hlediska montáže a přitom cenově výhodný.

Snímač je dodáván v pouzdru QFN. Na hraně tohoto pouzdra jsou speciální stupínky, v nichž pájka vytváří spolehlivé a odolné propojení, důležité tam, kde je snímač součástí bezpečnostních systémů vozidel (ABS, ESC apod.) nebo průmyslových zařízení (roboty, automaticky naváděná vozidla). Robustní snímač je konstruován podle ISO 26262 a je ve shodě se specifikací AEC-Q100. Vyznačuje se dlouhodobou stabilitou, přesností, odolností proti vibracím, rázům a teplotám od –40 do +125 °C. Může být proto využíván v dopravě i v náročném průmyslovém prostředí.

Mezi další technické detaily patří dynamický rozsah 1 až 16 g, 30 až 300 úhlových stupňů za sekundu a frekvence snímání do 20 kHz.

Panasonic má s výrobou snímačů tohoto typu určených pro kritické aplikace v automobilech již deset let zkušeností. Jeho snímače se mohou pochlubit velkou citlivostí, nízkým offsetem a šumem a funkcí autodiagnostiky.

Více informací na https://industry.panasonic.eu/products/components/sensors/6dof-inertial-sensor.

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz