Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nový showroom společnosti Phoenix Contact

Společnost Phoenix Contact 29. srpna 2014 slavnostně otevřela nový showroom ve svém sídle v Brně, v areálu CTzone (na adrese Dornych 47).

 
Phoenix Contact, dceřiná společnost německé firmy, je dodavatelem komponent a systémů pro elektrotechnické projekty, elektroniky, elektrotechnických součástek a automatizace v České republice a na Slovensku. V loňském roce společnost Phoenix Contact oslavila dvacet let působení na trhu v České republice.
 
Nové prostory budou sloužit k předvádění výrobků, jako jsou např. svorky a příslušenství, materiály pro značení svorek, vodičů a zařízení, relé, převodníky napětí, napájecí a záložní zdroje, přepěťové ochrany, konektory PCB a průmyslové konektory. V nových prostorech jsou také školicí místnosti, ve kterých bude Phoenix Contact organizovat semináře, školení a setkání se zákazníky i partnery.
 
„Je pro nás velmi důležité, aby naši zákazníci našli vše potřebné na jednom místě. Velice si proto vážíme spolupráce se společností CTP, která nám umožnila pronájem jednotky pro showroom ve stejném areálu, kde nyní sídlíme,“ uvedl Martin Lahoda, jednatel společnosti Phoenix Contact.
 
Phoenix Contact založila v Německu na začátku roku 2013 společnost E-Mobility, která se zaměřuje na oblast elektromobility a její rozvoj. Společnost dodává komponenty do nabíjecích stanic elektromobilů. Nabíjecí stanice se nyní velmi dobře uplatňují v Evropě, např. ve Švýcarsku, a velmi zajímavým trhem je Čína. Při slavnostním otevření brněnského showroomu bylo možné si prohlédnout nejen tyto napájecí stanice, ale také se projet v elektromobilu.
 
Společnost Phoenix Contact je rodinný podnik, který má v současnosti 13 000 zaměstnanců po celém světě a v roce 2013 měl obrat ve výši 1,64 miliardy eur. Sídlo společnosti je v Blombergu v Severním Porýní-Vestfálsku. Skupina Phoenix Contact Group sdružuje devět společností a 50 dceřiných prodejních korporací. Kromě toho má zastoupení ve 30 zemích v Evropě a v zámoří.
 
Rozmanitý sortiment se skládá z modulárních svorkovnic a specializovaných svorek, svorek plošných spojů a konektorů do zásuvek, propojovacích kabelů a montážního příslušenství. Dodávána jsou též elektronická rozhraní a napájecí systémy, automatické systémy využívající Ethernet: bezdrátové připojení, zabezpečovací systémy, systémy ochrany proti přepětí a software. Nabízené holistické koncepty zajišťují podporu pro automobilový průmysl, systémy obnovitelných zdrojů a infrastrukturu podle konkrétních požadavků zákazníka.
(ev)
 

Obr. 1. Nový showroom společnosti Phoenix Contact v Brně