Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Nový řídicí systém Simatic PCS 7 Box

číslo 8-9/2004

Nový řídicí systém Simatic PCS 7 Box

Nový kompaktní a cenově výhodný systém Simatic PCS 7 Box, jenž je založen na průmyslovém PC, má všechny důležité vlastnosti obvyklého systému pro řízení spojitých a šaržových technologických procesů. Obr. 1. Nový model řady PCS 7 je velmi vhodný zejména pro úvodní projekty, laboratoře, balené jednotky a výrobce zařízení pro spojitou a šaržovou výrobu. Využívá všechny standardní komponenty systému PCS 7 a je snadno rozšiřitelný i pro rozsáhlejší úlohy.

Systém Simatic PCS 7 Box je dodáván jako předinstalovaný úplný řídicí systém, obsahující v kompaktní formě jediného průmyslového PC všechny potřebné komponenty: automatizační systém (AS), operátorskou stanici (OS), vývojové prostředí (engineering station – ES), archivační systém na bázi SQL, integrovaný veškerý hardware včetně programovatelného automatu na zásuvné desce a rozhraní pro průmyslovou komunikační sběrnici.

Základem systému Simatic PCS 7 Box jsou standardní výrobky divize Automatizace a pohony společnosti Siemens: Simatic Box PC 620 (PC v průmyslovém provedení), WinAC Slot 416 CPU (programovatelný automat), karta s 2MB pamětí a přídavný napájecí zdroj WinAC. Dále jsou jeho součástí licence na vývojová prostředí pro tvorbu programů pro PLC a operátorskou stanici systému Simatic PCS 7.

Siemens s. r. o., divize Automatizace a pohony, tel.: 233 032 474, e-mail: pincova@siemens.com, http://www.siemens.cz/ad

Inzerce zpět