Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nový multimetr Agilent 34450A

Společnost Agilent Technologies uvedla letos na trh nový stolní digitální multimetr 34450A, určený pro měření v průmyslu, ve výzkumných a vývojových laboratořích i ve školách. Je to ve své třídě jeden z nejrychlejších multimetrů, schopný zaznamenat až 190 hodnot za sekundu při přesnosti měření stejnosměrného napětí 0,015 %. Přenos dat k analýze v počítači uživateli usnadňuje široká nabídka rozhraní: USB 2.0, sériové rozhraní RS-232 nebo GPIB (General Purpose Interface Bus).

Do paměti multimetru lze uložit až 50 000 naměřených hodnot. Znamená to, že při periodě vzorkování jedna sekunda může uživatel do paměti uložit téměř 14 h záznamu. Pro zjednodušení každodenní práce jsou přímo v multimetru k dispozici funkce histogramů a statistické funkce pro jednoduchou analýzu dat.

Víceúčelový přístroj se dvěma pětiapůlmístnými displeji může vykonávat jedenáct měřicích úloh, např. měření stejnosměrného napětí a proudu, měření efektivních hodnot (skutečných středních kvadratických průměrů – true RMS) střídavého napětí a proudu, měření odporu ve dvouvodičovém i čtyřvodičovém zapojení, měření frekvence, testování přerušení vodiče, testování diod, měření kapacity nebo měření teploty.

Vysoce kontrastní displej OLED usnadňuje nejen čtení naměřených hodnot, ale i nastavení měřicích funkcí prostřednictvím jednostránkového menu. Zdarma dodávaný software usnadňuje spojení s počítačem a umožňuje bezproblémovou migraci existujících měřicích programů vytvořených pomocí příkazů SCPI nebo programů pro multimetry Fluke 45 či Fluke 8808A na nový multimetr.

Rozsah provozních teplot je 0 až +55 °C. Bezpečnost přístroje je v souladu s ČSN EN 61010-1 a přístroj vyhovuje také příslušným standardům pro elektromagnetickou kompatibilitu. Z hlediska odolnosti proti přechodovým jevům je přístroj zařazen v CAT II, 300 V, resp. CAT I, 1 000 V DC, 750 V AC RMS, 2 500 V špičkových.

Výrobce na přístroj poskytuje tříletou záruku.

Multimetr Agilent 34450A si mohou zájemci objednat u společnosti Distrelec (kontakty jsou uvedeny v inzerátu na této straně).  

(Distrelec)

Obr. 1. Multimetr Agilent 34450A