Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Nový modul Remote I/O LB7x04 šetří místo v rozváděči

Distribuované I/O moduly Remote I/O LB od firmy Pepperl+Fuchs se v procesním průmyslu s úspěchem používají již mnoho let. Jsou určeny pro připojení jiskrově bezpečných signálů NAMUR, signálů ze snímačů teploty nebo k ovládání solenoidových ventilů. Napájejí převodníky s dvouvodičovým zapojením a rozhraní pro proporcionální ventily a pozicionéry. Jejich sortiment nyní doplňuje nový čtyřkanálový I/O modul s velkou hustotou signálů – LB7x04.
Modul LB7x04 je univerzální modul, který dokáže zpracovat analogové i digitální vstupy a výstupy. Aktuální nastavení signalizují svítící diody umístěné na modulu. Modul lze snadno nastavit i přímo v místě montáže. Při jeho výměně se nastavení automaticky přenese do nového modulu, a není tudíž třeba ztrácet čas jeho novým nastavováním. Použití těchto modulů omezuje potřebné skladové zásoby náhradních dílů, protože modul lze nakonfigurovat podle potřeby. Navíc zabere jen polovinu místa než klasický čtyřkanálový analogový modul. Snížením ztrátového tepelného výkonu klesá i spotřeba elektřiny a roste spolehlivost modulu.
Modul ale nabízí více než jen úsporu místa v rozváděči. Každý kanál má vlastní diagnostickou LED, která usnadňuje diagnostiku funkce v místě instalace. LB7x04 je plně kompatibilní se všemi existujícími základními deskami Remote I/O a komunikačními bránami; proto jej lze doporučit i k rozšiřování dosavadních systémů.
Moduly Remote I/O LB lze použít pro úlohy v zóně 2 podle ATEX.

Pepperl+Fuchs s. r. o., tel.: +420 255 711 622,e-mail: pa-info@cz.pepperl-fuchs.com, www.pepperl-fuchs.cz