Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Nový modul pro redundantní napájení

číslo 6/2004

Nový modul pro redundantní napájení

Společnost Siemens, divize Automatizace a pohony, představuje nový modul pro redundantní napájení 24 V Sitop Modular.

Obr. 1.

Redundantní napájení se používá, vyžadují-li přístroje zvlášť bezpečný provoz bez výpadku napětí – např. u procesů, které probíhají nepřetržitě po delší dobu. Nový modul pro redundantní napájení pro řadu zdrojů Sitop Modular je zabudován do kovového krytu a uchycuje se na montážní lištu mezi dva síťové zdroje (viz obr.), které souběžně sleduje. Vypadne-li jeden síťový zdroj, modul automaticky zajistí napájení z druhého, redundantního zdroje.

Pro obzvlášť bezpečná řešení napájení je možné těmito moduly propojit více síťových zdrojů. Přes jeden modul mohou být propojeny vždy dva síťové zdroje Sitop Modular (5, 10 nebo 20 A). V případě závady modul pomocí dvou vestavěných diod vadný zdroj odpojí.

Modul signalizuje řádný provoz připojeného napájecího zdroje zelenou LED. Provozní stav je rovněž možné vyhodnocovat prostřednictvím kontaktu, který při poruše např. vybaví výstražné hlášení. Spínací práh pro LED a kontakt lze nastavit v rozsahu 20 až 25 V. Modul pro redundantní napájení v provedení přístrojů Sitop Modular lze jednoduše integrovat do celkového řešení napájení.

Siemens, s. r. o., divize Automatizace a pohony, http://www.siemens.cz, http://www.siemens.de/sitop

Inzerce zpět