Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nový mobilní bezdrátový router Ruggedcom RM1224

Společnost Siemens rozšířila nabídku mobilních směrovačů (router) o model Ruggedcom RM1224. Vzhledem k možnosti připojení na sítě 4G/LTE a automatickému záložnímu přepnutí do režimu 3G/UMTS nebo EVDO (Evolution Data Only) je vhodný zejména prodatovou komunikaci se vzdálenými lokalitami.

Díky své velké datové kapacitě a rychlosti má široké možnosti použití, např. při integraci distribuovaných elektrických rozvoden nebo napájecích zařízení podél železničních tratí i v oblasti inteligentních dopravních systémů nebo pro přístup na dálku k bezpečnostním kamerám.

Router Ruggedcom RM1224 má integrovaný čtyřportový přepínač pro připojení koncových zařízení. Dva anténní konektory zajišťují mnohonásobné využití přenosové cesty (diverzita antén), což zlepšuje sílu signálu a zvyšuje rychlost přenosu dat v síti.

Modul má jeden digitální vstup a jeden digitální výstup, které lze použít např. jako spouštěcí signál pro navázání zabezpečeného spojení VPN pouhým stisknutím tlačítka. Dále je vybaven redundantním zdrojem napájení pro překonání případných krátkodobých výpadků primárního zdroje.

Router Ruggedcom RM1224 má v síti LTE rychlost přenosu směrem ke koncovým zařízením (downlink) až 100 Mb/s a uplink až 50 Mb/s (14,4/5,76 Mb/s v síti HSPA+).

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: industry.cz@siemens.com, www.siemens.com/rm1224