Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nový Matlab R2022a

Společnost Humusoft s. r. o. a firma MathWorks®, přední výrobce nástrojů pro technické výpočty, modelování a simulace, uvádějí na trh České republiky a Slovenska nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab R2022a.

Základní modul Matlab přichází s novými aplikacemi pro čištění dat, správu hardwaru zařízení a analýzu kompatibility existujícího kódu s aktuální verzí prostředí Matlab. Pro App Designer lze interaktivně vytvářet vlastní komponenty uživatelského rozhraní a pro Live Editor vlastní Live Task. Prostředí Simulink poskytuje vylepšené rozhraní pro tvorbu masky subsystému a simulace referencovaných modelů lze urychlit využitím lokálního řešiče. Do nabídky online kurzů přibyl kurz Simulink Fundamentals.

Verze Matlab R2022a nabízí nové produkty:

  • Bluetooth Toolbox pro simulování, analýzu a ověřování komunikačních systémů podle standardu Bluetooth,
  • DSP HDL Toolbox pro digitální zpracování signálů a návrh aplikací pro FPGA, ASIC a SoC,
  • Industrial Communication Toolbox pro výměnu dat prostřednictvím průmyslových protokolů OPC UA, Modbus, MQTT atd.,
  • RoadRunner Scenario k vytváření a přehrávání scénářů pro automatizovanou simulaci jízdy,
  • Wireless Testbench s referenčními bezdrátovými aplikacemi pro spouštění a testování v reálném čase na hardwaru SDR (Software-Defined Radio).

Kromě zmíněných nových produktů obsahuje Matlab R2022a vylepšení v dalších oborech, jako jsou např. autonomní systémy, fyzikální modelování, finančnictví, komunikační technika atd.

Podrobnější informace o nové verzi Matlab R2022a a všech novinkách lze nalézt na adrese http://www.humusoft.cz/matlab/new-release/.

(Humusoft)