Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Nový kompaktní elektroměr WAGO se schválením MID a velkým displejem

Společnost Wago uvádí na trh zcela nový kompaktní elektroměr určený k montáži na lištu DIN. Jeho šířka ve variantě s přímým měřením je 72 mm, verze pro transformátory proudu je ještě tenčí, jen 35 mm. Elektroměr zaznamenává činný a jalový výkon, frekvenci sítě, proud, napětí a výkon v každé fázi.

Je vybaven pružinovými svorkami Push-in Cage Clamp ovládanými páčkou, což výrazně zjednodušuje jeho instalaci. Podobně jednoduchá je i konfigurace prostřednictvím dotykového displeje na přístroji nebo vzdáleně z aplikace nainstalované v mobilním zařízení, které je s měřičem spárováno pomocí Blue­toothu.

Pro přenos naměřených hodnot mají elektroměry rozhraní M-Bus a Modbus. Navíc jsou k dispozici dvě rozhraní S0 s nastavitelnou frekvencí pulzů a možností měřit v obou směrech. Uživatel si však může informace o spotřebě elektřiny a její kvalitě zobrazit i přímo na místě na velkém displeji měřiče.

Jednoduchý sběr dat usnadňuje přiřazení spotřeby jednotlivým odběrovým místům: strojům, objektům nebo zákazníkům v průmyslu, komerčních objektech i obytných budovách. Elektroměr má schválení MID podle evropské směrnice 2004/22/EC jako stanovené měřidlo, certifikát pro ČR se připravuje.

WAGO-Elektro, spol. s r. o., tel.: 261 090 143, e-mail: info.cz@wago.com, www.wago.cz