Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Nový internetový obchod společnosti Festo

Nový internetový obchod společnosti Festo

Společnost Festo spustila v březnu 2007 novou verzi svého internetového obchodu. Předchozí verzi, která byla v provozu od ledna 2004, využívalo více než tisíc zájemců z 670 firem. Ta nová jim má nakupování v tomto internetovém obchodě ještě více usnadnit.

Kromě běžných vyhledávacích nástrojů podle katalogového čísla nebo názvu je zde k dispozici také průvodce umožňující vyhledávání podle zadaných parametrů. Nově přibyla funkce porovnání vybraných výrobků.

Začlenění výrobku do návrhu konstrukce zařízení usnadňují výkresy a modely dodávaných produktů, jež jsou nyní k dispozici v osmdesáti různých formátech systémů CAD.

Po výběru následuje odeslání objednávky. Zde lze využít funkci odeslání vygenerovaného kusovníku ke schválení pověřenou osobou. Vzhledem k tomu, že přenos údajů je automatický, jsou minimalizovány chyby, které by mohly nastat při jejich ručním přepisování. Kusovník lze odeslat elektronickou poštou nebo vytisknout.

Po odeslání objednávky je vygenerováno její potvrzení. Také to lze poslat na vybrané adresy e-mailem, např. konstruktérovi jako potvrzení, že objednávka byla odeslána.

Do internetového obchodu je též možné importovat kusovníky vytvořené interními systémy zákazníka a převedené do formátu csv, a naopak, kusovník vytvořený v internetovém obchodě lze v tomto formátu exportovat.