Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Nový I/O modul pro připojení relé bez použití nářadí

Díky novému modulu digitálních výstupů pro systém Axioline F lze vazební relé ke vstupně-výstupním stanicím připojovat snadno a rychle pomocí předem sestavené kabeláže. Relé řady PLC je možné k modulu připojit prostřednictvím adaptéru Varioface-V8, aniž by bylo potřeba používat jakékoliv nářadí. To uživateli nejen usnadňuje montáž, ale také šetří spoustu času.

 
Výstupní modul má šestnáct kanálů, každý s výstupním proudem 0,5 A, a konstrukční šířku 35 mm. Perioda skenování výstupních signálů je 100 µs.
 
Axioline F je I/O systém určený pro montáž do rozváděče a vyniká zvláště krátkou dobou aktualizace v místní sběrnici systému, pouze 1 µs na I/O modul. Velmi malé elektromagnetické rušení (třídy B) je zárukou, že tento systém lze používat v kancelářských a obytných budovách. Vstupně-výstupní stanice mají rozsah pracovních teplot –25 až +60 °C, proto jsou vhodné rovněž pro použití v extrémních podmínkách. Moduly I/O lze prostřednictvím kompatibilních sběrnicových vazebních členů integrovat do všech standardních průmyslových komunikačních sítí.
 

Phoenix Contact, s. r. o., tel.: 542 213 401, e-mail: obchod@phoenixcontact.com, www.phoenixcontact.cz