Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Nový bezdrátový systém Synco living

Nový bezdrátový systém Synco living

Společnost Siemens přichází s bezdrátovým řídicím systémem Synco living, primárně určeným pro nezávislé řízení teploty v jednotlivých místnostech. Pomocí jeho dalších funkcí je možné automaticky ovládat také osvětlení, rolety, žaluzie, domácí spotřebiče a zabezpečení objektu. Synco living představuje ucelený, snadno modifikovatelný systém. Jeho další výhodou je jednoduchá obsluha: uživatelé mohou systém v případě potřeby sami programovat. Díky spojení různých funkcí, včetně ovládání domácích spotřebičů, nabízí pohodlné monitorování a ovládání všech součástí systému z jednoho místa.

Obr. 1.

Zavádění domácího automatizačního systému je výhodné zahájit výměnou termostatických ventilů topných těles samostatnými elektronickými prostorovými regulátory. Tyto přístroje totiž umožňují mnohem přesněji regulovat pokojovou teplotu, a ušetřit tak až 30 % energie v porovnání s topným systémem, který nebere v potaz potřeby uživatelů.

Regulační ventily otopných těles jsou poháněny servopohony. Pro systém Synco living byl vyvinut obzvláště tichý pohon, který v normálním provozu dosahuje hlučnosti nižší než 30 dB (A) a v tichém režimu nižší než 25 dB (A). Servopohon využívá k provozu baterie, proto byl regulační algoritmus regulátoru optimalizován pro minimální spotřebu elektrické energie. Také rádiová komunikace je navržena s ohledem na minimální spotřebu. Životnost baterie je díky tomu tři roky.

Rádiový systém pracuje na frekvenci 868 MHz. Do jednoho systému může být připojeno maximálně 64 bezdrátových přístrojů. Řídicí jednotka systému Synco Living komunikuje prostřednictvím komunikačního standardu KNX/EIB.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 033 551, e-mail: hvacproducts.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/sinco-living