Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Novinky společnosti iSILOG nejen pro průmyslovou automatizaci

Společnost iSILOG se za více než čtrnáct let úspěšného působení stala přední firmou v oboru simulací a optimalizace výrobních a logistických procesů. Díky vlastnímu intenzivnímu vývoji i spolupráci s významnými evropskými univerzitami iSILOG v současné době nabízí efektivní nástroje pro operativní plánování výroby, virtuální zprovoznění automatizační a výrobní technologie, nástroje pro testování návrhů konstrukcí manipulačních zařízení a automatizační techniky a pro vizualizaci podnikových procesů. To vše včetně souvisejících profesionálních služeb.

 
Také v tomto roce iSILOG uvádí na trh mnoho novinek. Dvě nejdůležitější z nich představuje tento článek.
 

4Deploy – vývoj automatizačního hardwaru a softwaru hrou

Jak zaručit, aby nově vyvinutý hardware a software po instalaci a zprovoznění na místě bezproblémově fungovaly? Nástroj 4Deploy (obr. 1) umožňuje bez rizika testovat automatizační techniku pomocí virtuálního modelu návrhu. Díky spojení nástrojů Unity3D a 4Deploy Asset lze snadno vytvořit realistické 3D modely automatizačních zařízení. Posouzení jejich zástavby v navrhovaném zařízení, testování reakcí softwaru na signály a (v kombinaci s nástrojem SIMIT) ověření správných zásahů řízených akčních členů je hrou, v níž je pro konstruktéra snadné zvítězit.
 

Value-Stream Planner – unikátní spojení mapování toku hodnot a simulace

Jestliže jsou v podniku zaváděny principy štíhlé výroby, je žádoucí předem vědět, jaké dopady budou změny mít. Předem znát všechny efekty změn a mít jistotu je možné díky nástroji Value-Stream Planner.
 
Value-Stream Planner spojuje komunikační rozhraní pro tvorbu map toku hodnot s výhodami simulace podnikových procesů, kterými lze zjistit dopady plánovaných změn na sledované rozhodující parametry, včetně posouzení různých scénářů při zahrnutí vlivu náhodných dějů a rizik. Zájemci se mohou registrovat na www.value-stream-planner.com a zdarma si vyzkoušet betaverzi tohoto nástroje.
(iSILOG)
 
Obr. 1. 4Deploy umožňuje bez rizika testovat automatizační techniku pomocí virtuálního modelu

Obr. 2. Value-Stream Planner spojuje komunikační rozhraní pro tvorbu map toku hodnot s výhodami simulace podnikových procesů