Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Novinky roku 2015 od společnosti Humusoft

Společnost Humusoft, s. r. o., představila na tiskové konferenci 28. dubna 2015 novinky pro letošní rok od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje, i z vlastní produkce. Verze Matlab® R2015a populárního výpočetního, vývojového a simulačního prostředí od firmy MathWorks® přináší zejména rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty a možnost z prostředí Matlab přímo ovládat výukový hardware. V nástroji Simulink jsou hlavními novinkami interaktivní grafické ovládací prvky v modelech, simulace hardware-in-the-loop v reálném čase na platformě MAC OS X (podporovaná specializovaným měřicím systém Humusoft MF644 se sběrnicí Thunderbolt), spouštění modelů vytvořených v prostředí Simulink na mobilních zařízeních Apple a čtyři zcela nové nadstavby: Robotics System Toolbox, Antenna Toolbox, Vision HDL Toolbox a Simulink Test.

 
Na podzim 2014 byla na trh ČR a SR uvedena přelomová verze softwarového inženýrského nástroje k modelování a simulaci fyzikálních dějů Comsol Multiphysics® 5.0 od švédské společnosti Comsol a s ní i nový produkt Comsol Server. Ve verzi 5.0 nastal zásadní převrat v oblasti počítačové simulace, když pod heslem Od modelu k aplikaci získává uživatel možnost vytvářet své vlastní aplikační programy a ty následně sdílet jak s uživatelskou komunitou, tak i se zájemci, kteří program Comsol Multiphysics nevlastní. Verze Comsol Multiphysics 5.1, vydaná nyní, pokračuje ve směru nastaveném verzí 5.0.
 
Mezi výrobky firmy dSPACE GmbH je novinkou autonomní systém pro řízení a simulace v reálném čase MicroLabBox, nástupce oblíbených jednodeskových systémů DS1103. Zařízení je dodáváno v kompaktní hliníkové skříni ve dvou provedeních konektorů – na čelním nebo na horním panelu. Jako vývojové prostředí je používán nástroj Simulink při automatickém generování aplikačních programů nástrojem Simulink Coder.
 
Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze nalézt na www.humusoft.cz.
[Tisková informace Humusoft, 28. dubna 2015.]

(sk)