Aktuální vydání

celé číslo

07

2020

Řízení distribučních soustav a chytrá města

Měření a monitorování prostředí v budovách a venkovním prostředí

celé číslo

Novinky roku 2015 od společnosti Humusoft

Společnost Humusoft, s. r. o., představila na tiskové konferenci 28. dubna 2015 novinky pro letošní rok od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje, i z vlastní produkce. Verze Matlab® R2015a populárního výpočetního, vývojového a simulačního prostředí od firmy MathWorks® přináší zejména rozšíření podpory práce s rozsáhlými daty a možnost z prostředí Matlab přímo ovládat výukový hardware. V nástroji Simulink jsou hlavními novinkami interaktivní grafické ovládací prvky v modelech, simulace hardware-in-the-loop v reálném čase na platformě MAC OS X (podporovaná specializovaným měřicím systém Humusoft MF644 se sběrnicí Thunderbolt), spouštění modelů vytvořených v prostředí Simulink na mobilních zařízeních Apple a čtyři zcela nové nadstavby: Robotics System Toolbox, Antenna Toolbox, Vision HDL Toolbox a Simulink Test.

 
Na podzim 2014 byla na trh ČR a SR uvedena přelomová verze softwarového inženýrského nástroje k modelování a simulaci fyzikálních dějů Comsol Multiphysics® 5.0 od švédské společnosti Comsol a s ní i nový produkt Comsol Server. Ve verzi 5.0 nastal zásadní převrat v oblasti počítačové simulace, když pod heslem Od modelu k aplikaci získává uživatel možnost vytvářet své vlastní aplikační programy a ty následně sdílet jak s uživatelskou komunitou, tak i se zájemci, kteří program Comsol Multiphysics nevlastní. Verze Comsol Multiphysics 5.1, vydaná nyní, pokračuje ve směru nastaveném verzí 5.0.
 
Mezi výrobky firmy dSPACE GmbH je novinkou autonomní systém pro řízení a simulace v reálném čase MicroLabBox, nástupce oblíbených jednodeskových systémů DS1103. Zařízení je dodáváno v kompaktní hliníkové skříni ve dvou provedeních konektorů – na čelním nebo na horním panelu. Jako vývojové prostředí je používán nástroj Simulink při automatickém generování aplikačních programů nástrojem Simulink Coder.
 
Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze nalézt na www.humusoft.cz.
[Tisková informace Humusoft, 28. dubna 2015.]

(sk)