Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Novinky roku 2011 od společnosti Humusoft

Společnost Humusoft s. r. o. představila na tiskové konferenci dne 10. května 2011 letošní novinky z oblasti softwaru i hardwaru z vlastní produkce a od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje.
 
Aktuální vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab s označením Matlab Release 2011a od firmy MathWorks přináší zejména výrazně zjednodušenou strukturu nástrojů pro generování přenositelného kódu v jazyce C/C++ přímo z funkcí a algoritmů vytvořených v prostředí Matlab, modelů v prostředí Simulink a diagramů z prostředí Stateflow. Novinkami jsou produkt Phased Array System Toolbox s nástroji pro vývoj systémů tzv. phased array a další algoritmy z oblasti strojového vidění v rámci nástroje Computer Vision System Toolbox. V základním modulu Matlab jsou zdokonaleny funkce lineární algebry a oblast paralelních výpočtů. Současně je aktualizováno všech asi 80 existujících aplikačních knihoven.
 
Program Simulink, nadstavba prostředí Matlab pro modelování a simulaci dynamických systémů, přináší grafický nástroj Signal Logging Selector, usnadňující porovnávání výsledků simulací mezi modely a jednotlivými simulačních běhy. V oblasti generování kódu HDL je možné provádět simulace typu FPGA-in-the-Loop atd.
 
Nová verze programu pro modelování a simulaci fyzikálních procesů popsaných parciálními diferenciálními rovnicemi Comsol Multiphysics 4.2 od firmy Comsol přináší jako novinky např. nástroj Physics Interface Builder pro tvorbu uživatelských programů přímo v grafickém rozhraní programu a nástroj Report Generator pro generování informace o vytvořeném modelu ve formátu HTML, nadstavbové moduly Geomechanics Module, Microfluids Module a Electrodeposition Module atd. Z produkce firmy dSPACE GmbH je nabízena nová verze vývojového prostředí Solutions for Control Release 7.0.
 
Pro paralelní výpočty společnost nabízí mnohoprocesorové pracovní stanice HeavyHorse modelové řady 2011 osazené procesory AMD Opteron s jádrem MagnyCour. K dispozici jsou konfigurace s osmi až 48 výpočetními jádry.
 
Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze nalézt na www.humusoft.cz.
[Tisková informace Humusoft, 28. dubna 2011.]

(sk)