Aktuální vydání

celé číslo

03

2023

Automatizace strojírenské výroby

HMI a operátorské panely

celé číslo

Novinky roku 2008 od společnosti Humusoft

Společnost Humusoft s. r. o. uvedla na své pravidelné výroční tiskové konferenci 29. dubna 2008 na trh letošní novinky z oblasti softwaru i hardwaru z vlastní produkce a od firem, které v ČR a na Slovensku zastupuje.
 
Nové vydání výpočetního, vývojového a simulačního prostředí Matlab s označením Matlab Release 2008a od firmy The MathWorks přináší jako zcela zásadní změnu rozšíření jazyka o nástroje objektově orientovaného programování. Zcela nově pojatá koncepce tříd objektů, dědičnosti a jmenné hierarchie převratným způsobem zjednodušuje a zpřehledňuje tvorbu složitějších aplikačních programů a zrychluje jejich běh.
 
Nová verze nabízí i několik nových produktů, mezi nimi nový nástroj SimElectronics, rozšiřující skupinu modulů pro fyzikální modelování „multi-domain“ systémů založených na platformě Simulink/Simscape a umožňující modelovat a simulovat elektronické a elektromechanické obvody. V jeho knihovnách je více než 55 elektronických prvků (např. zdroje napětí a proudu, diody, tranzistory, operační zesilovače, senzory, elektromotory včetně ovládací elektroniky aj.).
 
Nová verze vývojového prostředí Solutions for Control Release 6 pro řízení a simulace v reálném čase od firmy dSPACE GmbH přináší vedle mnoha vylepšených i zcela nových funkcí zejména podporu operačního systému Microsoft Windows Vista.
 
Významnými novinkami nové verze programu pro simulaci a optimalizaci podnikových procesů Witness 2008 od firmy Lanner Group Ltd. jsou např. nový modul Witness Presentation Manager pro tvorbu grafických prezentačních zobrazení a virtuálních řídicích panelů, rozšířené možnosti simulace dopravníků, nové funkce pro ekonomickou analýzu modelovaného systému, vylepšení zvyšující produktivitu při tvorbě modelů a provádění simulačních experimentů, rozšíření metod zabezpečení programu o síťovou instalaci se softwarovou ochranou a doplnění modulu Optimizer novým optimalizačním algoritmem pro n-faktoriální návrh experimentu.
 
Dále společnost nabízí řadu multiprocesorových pracovních stanic HeavyHorse, navržených pro optimální výkon při paralelních výpočtech. Stanice představují velmi výkonný a cenově přístupný paralelní výpočetní systém založený na 64bitových dvoujádrových procesorech AMD Opteron. K dispozici jsou v konfiguracích od čtyř do šestnácti procesorů a jsou dodávány jako systémy „na klíč“ s nainstalovaným softwarem.
 
Úplné informace o nabídce společnosti Humusoft lze nalézt na http://www.humusoft.cz
[Tisková informace Humusoft, 29. dubna 2008.]
(sk)