Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Novinky firmy Sensit-Holding na veletrhu Aqua-therm 2005

číslo 11/2005

Novinky firmy Sensit-Holding na veletrhu Aqua-therm 2005

Ve dnech 22. až 26. listopadu 2005 se bude na pražském Výstavišti konat již dvanáctý ročník Mezinárodního odborného veletrhu vytápění, ventilace, klimatizační, měřicí, regulační, sanitární a ekologické techniky Aqua-therm Praha. Svoje novinky zde představí mj. i firma Sensit-Holding, s. r. o. Čtyři z nich jsou popsány v následujícím textu.

Obr. 1.

Obr. 1. Odporové snímače teploty s plastovou hlavicí a konektorem

Snímače teploty s plastovou hlavicí s konektorem

Odporové snímače teploty s plastovou hlavicí s konektorem řady NS (obr. 1) nalézají stále širší uplatnění zvláště v těch provozech, kde je nutné z důvodů zavedení systému kritických bodů (HACCP – Hazard Analysis and Critical Control Point) nebo řízení jakosti (ČSN EN ISO 9001:2001) prokazovat způsobilost měřidel. Odpovědní pracovníci těchto organizací musejí dávat jednotlivá měřidla v předepsaných intervalech kalibrovat. K výraznému usnadnění této činnosti mohou být plastové hlavice snímačů teploty od firmy Sensit-Holding, s. r. o., vybaveny vodotěsným konektorem typu RSFM 4. Při demontážích snímačů teploty tak odpadá nutnost odšroubovat víko hlavice, uvolnit přívodní vodiče ze svorek, po uvolnění průchodky je vytáhnout z hlavice a po kalibraci snímače celý postup v obráceném pořadí opakovat.

Inovované snímače teploty řady PTS 580

Inovované odporové snímače teploty řady PTS 580 (obr. 2) se používají zejména v potravinářském průmyslu. Jsou kompletně vyrobeny z korozivzdorné oceli. Jejich výstupem je signál 4 až 20 mA. Od svých předchůdců se liší větší odolností převodníku teplota-proud proti elektromagnetickému rušení a menší a lehčí hlavicí z korozivzdorné oceli podle ČSN 17240. Díky menší a lehčí hlavici inovovaného snímače má celý snímač menší setrvačnou hmotu, která má za následek vyšší mechanickou odolnost proti vibracím. Standardní teplotní rozsahy byly doplněny o rozsah 60 až 120 °C, umožňující přesnější měření teploty v okolí 90 °C při optimálním ztrátovém příkonu převodníku teplota-proud.

Obr. 2.

Obr. 2. Snímače pro potravinářství: inovovaný snímač teploty řady PTS 580 (nahoře) a teplotní vpichovací sonda (dole)

Teplotní vpichovací sondy s prodlouženou životností

Potravinářské teplotní vpichovací sondy (obr. 2) jsou během svého života podrobovány náročným provozním podmínkám, které nepříznivě ovlivňují jejich životnost. Jejich hrot, obsahující odporový senzor teploty, se vpichuje do měřeného objektu. Teplota je tedy měřena kontaktně.

Technikům společnosti Sensit-Holding se na četné požadavky zákazníků podařilo významně prodloužit životnost sond typu S x061. Sondy s prodlouženou životností jsou k dispozici od září 2005.

Nový vzhled snímačů do interiérů

Požadavky mnohých zákazníků na sjednocení vzhledu elektroinstalačních prvků (zásuvky, vypínače) se vzhledem interiérových snímačů teploty vedly ke konstrukci snímačů k zástavbě do krytů designu ABB řad Alpha Nea, Impuls, Solo a Tango. Standardně jsou tyto interiérové snímače dodávány v bílé barvě (Alpha Nea – bílá matná, Solo – bílá, Impuls – alpská bílá a Tango – bílá). Na přání zákazníka je firma může dodat v libovolném barevném provedení podle vzorníků ABB.

Proč si vybrat právě Sensit-Holding?

Konkurenceschopnost výrobků je ověřena jak na českém trhu, tak v zahraničí. Odporové snímače teploty firma dlouhodobě dodává významným výrobcům technologických celků a komponent v oblasti klimatizačních jednotek, zařízení pro gastronomii, bílé techniky, energetiky apod., které znají uživatelé téměř celé Evropy a části Asie.

Společnost Sensit-Holding, s. r. o., nabízí malosériovou, popř. kusovou výrobu. Firma dokáže pružně reagovat na potřeby zákazníků jak ve skladbě zakázkového sortimentu, tak v časovém plnění dodávek. Další informace lze získat ve stánku firmy na veletrhu Aqua-therm nebo na adrese uvedené v inzerátu na předchozí straně.

RNDr. Jan Janíček, Sensit-Holding, s. r. o.
(foto: Ing. František Haman)

SENSIT-HOLDING s. r. o.
Školní 2610
756 01 Rožnov pod Radhoštěm
tel.: 571 625 571
fax: 571 625 572
e-mail: obchod@sendit.cz
http://www.sensit.cz