Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Noví partneři Národního centra Průmyslu 4.0

Ve druhé polovině roku 2020 získalo Národní centrum Průmyslu 4.0 (NCP 4.0) nové partnery, jako jsou Deloitte Advisory, AutoSAP, Atos nebo Leuze Engineering. Pandemie koronaviru v České republice totiž urychlila digitalizaci a firmy hledají odborného partnera s patřičnými znalostmi. Proto i přes očekávané snižování nákladů a úspory se mnoho firem rozhodlo spolupracovat s NCP 4.0 a využívat jeho služby v oblasti průmyslu 4.0 a digitalizace.

Připomeňme, že loni centrum pomohlo propojit akademický a průmyslový sektor při vývoji ochranné masky CIIRC RP-95. Data k 3D tisku si stáhlo více než 100 firem ve 30 zemích světa a prostřednictvím akademického start-upu TRIX Connections se maska dostala dále do sériové výroby.

Ve druhém pololetí 2020 se stalo novým národním partnerem NCP 4.0 Sdružení automobilového průmyslu AutoSAP, partnerem se stala i společnost Deloitte Advisory s. r. o. V tomto období se k činnosti NCP 4.0 připojilo celkem sedm asociovaných partnerů: Leuze Engineering Czech s. r. o., Atos IT Solutions and Services, s. r. o., Kooperace.cz, s. r. o., PRK Partners s. r. o., Radalytica a. s., Novicom, s. r. o., a ČEZ Distribuce. Spolupracujícími partnery se staly: Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu ČR, Svaz chemického průmyslu České republiky, z. s., a Česká asociace interim managementu, z. s.

Přehled všech partnerů centra lze nalézt na: https://www.ncp40.cz/partneri.

(ev)