Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Noví členové a spolupracovníci FDT Group

Organizace FDT Group AISBL, podporující jednotnou metodu pro komunikaci s provozními přístroji FDT/DTM, přivítala nové členské a spolupracující subjekty. Jako sponzorující člen se k FDT Group na nejvyšší úrovni managementu přidala společnost Emerson Process Management, jejíž reprezentant Steve Armstrong se stal členem správní rady a jeho kolega Martin Zielinski byl jmenován viceprezidentem výkonného výboru organizace. Členství v FDT Group umožní společnosti Emerson lépe podporovat uživatele provozních přístrojů využívající metodu FDT/DTM a také se aktivně podílet na
modernizačním projektu FDI (Field Device Integration).
 
V téže době uzavřely FDT Group a asociace CLPA (CC-Link Partner Association), sdružení uživatelů komunikačního protokolu CC-Link, dohodu o vzájemné spolupráci při podpoře přijetí metody FDT/DTM za mezinárodní standard. Podle dohody CLPA rozšíří svůj protokol o dodatek, který umožní použít standard FDT v sítích typu CC-Link, včetně velmi rychlé sběrnice CC-Link IE Field Gigabit Industrial Ethernet. Jde o sítě s celkem sedmi miliony instalovaných uzlů dominující především v Asii. Vedle protokolu CC-Link metoda FDT podporuje již nejméně třináct komunikačních protokolů, např. HART, Profibus, Foundation Fieldbus, DeviceNet, Interbus, AS-Interface atd.
 
Nejnovějším členem FDT Group je Lorain County Community College (LCCC) z Clevelandu, USA. Záměrem je vytvořit v LCCC akreditované konzultační, školicí, zkušební a certifikační středisko pro metodu FDT/DTM, první na americkém kontinentu.
 
Podrobnější informace o členství v organizaci FDT Group a o certifikačních a jiných procesech, které zaštiťuje, lze nalézt na www.fdtgroup.org.
 
[Tiskové informace FDT Group, 26. října až 9. listopadu 2010.]

(sk)