Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Nové výkonové relé HE-S od firmy Panasonic

Nové vysokonapěťové relé HE-S je určeno pro měniče solárních elektráren, nabíjecí stanice, výtahy a podobná zařízení až do 35 A/277 V AC. Dalším důležitým parametrem je paralelní uspořádání cívek a kontaktů, které zvyšuje odolnost spínaného obvodu. Dva spínací kontakty jsou určeny pro výkonové spínání a navíc lze použitím zpětnovazebního (pomocného) kontaktu detekovat případné svaření hlavních kontaktů. A to vše při rozměrech jen 36 × 30 × 40 mm. Výkon potřebný k vyvození přítlačné síly je jen 170 mW. To přináší nezanedbatelnou úsporu energie, hlavně pro monostabilní obvody. Kromě toho je zaručena vzdálenost mezi kontakty minimálně 3 mm, což je pro mnoho zařízení požadováno jako spolehlivá izolační vzdálenost.

 
Vzdálenost kontaktů spolu s velkou rozpínací rychlostí umožňují relé využít také k bezpečnému spínání stejnosměrné zátěže až 220 V/10 A.
 
Odolnost celého spínaného obvodu zesiluje paralelní uspořádání cívek a zátěžových kontaktů. Zároveň lze bez problému vyhovět větším požadavkům na bezpečnou izolační vzdálenost.
 

Panasonic Electric Works Europe AG, tel.: +420 541 217 001, www.panasonic-electric-works.cz