(Herald Communications)
Nové UPC na veletrhu CeBIT
Společnost American Power Conversion (APC) představila na letošním veletrhu CeBIT v Hannoveru čtyři nové produkty, které dále posílí řadu produktů APC na poli systémů nepřerušitelného napájení (UPS). Mezi představovaná zařízení patří APC Back-UPS CS konstruované pro malé podniky a celopodniková prostředí, APC Back-UPS ES pro domácí uživatele, APC Smart-UPS 1400 RMXL optimalizované pro telekomunikační společnosti, ale také APC Smart-UPS 3 kVA XL, které poskytuje ochranu instalacím osazovaným do rámů.
Back UPS CS 350 VA a 500 VA jsou speciálně konstruovány pro malé a střední podniky. Tato nová řada je vhodná pro operační systémy Macintosh OS9, Windows 3.x, 95, 98, Me, NT, 2000 nebo Linux. Důležitou vlastností této série je možnost využít USB nebo sériový port pro propojení s počítačem.
Nové modely Back-UPS ES 350 a Back-UPS ES 500 jsou specificky konstruovány pro uživatele v domácnostech a domácích kancelářích v celé Evropě. Nabízejí nepřetržité napájení a ochranu hardwaru stolních počítačů a periferních zařízení; mají množství vlastností, které jsou obvykle k dispozici u mnohem dražších jednotek určených do kancelářského prostředí. Patří k nim software pro ukládání rozpracovaných souborů, automatické odstavení a ochrana před proudovým rázem po telefonní, faxové nebo modemové lince a lince DSL. Nové výrobky Back-UPS ES budou v České republice a na Slovensku k dispozici ve třetím čtvrtletí 2001.
Jednotka Smart-UPS 1400RMXL je určena pro aplikace přenosu hlasu po IP, telekomunikace a ostatní aplikace kritické pro chod podniku. Lze ji použít jak pro instalace sestavované nad sebou, tak montované do rámu nebo technologických skříní. Zabírá pouze tři pozice ve standardním rámu. Lze ji konfigurovat s až deseti akumulátorovými jednotkami k rozšířenému provozu. Každá dodatečná baterie zabírá pouhé dvě výškové pozice. Celek zajišťuje výkonné, rozšířitelné řešení ochrany napájení síťových prvků, jako např. IP brány, klíčové směrovače a přepínače. V porovnání s podobnými produkty o stejném příkonu Smart-UPS 1400RMXL nabízí na výstupu výkon 1 050 W, což je o 10 % více.
Smart-UPS 3 kVA XL je konstruována pro podporu potřeb serverů v technologických skříních. Zajišťuje centrálně řízenou a rozšířitelnou ochranu napájení, která je schopna podporovat napájení plně osazené technologické skříně. Smart-UPS 3 kVA RMXL má výkon 2 400 W.
Jak Smart-UPS 1400RMXL, tak Smart-UPS 3000 XL jsou vybaveny softwarovými funkcemi pro správu napájení APC PowerChute® plus. Tento software, který se snadno instaluje a používá, zajišťuje automatické odstavení systému bez zásahu obsluhy a současně důležité vlastnosti potřebné pro diagnostiku a dálkovou správu, jako např. podávání informací o stavu UPS a samočinném testování.
|