Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Nové snímače tlaku, výšky hladiny a teploty

číslo 3/2003

Nové snímače tlaku, výšky hladiny a teploty

Společnost Level Instruments uvádí na český a slovenský trh snímače tlaku německé společnosti Nöding Messtechnik z Hamburku. V oblasti měření tlaku tato firma působí od roku 1958. Společnost Nöding je pro mnohé zákazníky zajímavá svou schopností vyrobit snímače v netypickém provedení, a to i v minimálním množství objednaných kusů.

Obr. 1.

Výrobní sortiment je tvořen snímači tlaku, ponornými sondami, digitálními zobrazovači tlaku, snímači tlakové diference, snímači teploty, teplotními spínači a oddělovacími zesilovači.

Snímače tlaku se vyrábějí s měřicími rozsahy do 40 MPa a celková měřicí přesnost je do 0,2 %. Vynikají precizním konstrukčním i výrobním zpracováním. Na tlakoměrných částech i krytech snímačů je využita korozivzdorná ocel. Snímače mají krytí až IP68 a k dispozici jsou také modely pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu se schválením ATEX (EEx ia IIC T6).

Veškeré varianty a provedení jsou vyráběny přímo ve výrobním závodě, což umožňuje pružně reagovat na potřeby zákazníků.

Za zmínku stojí ponorná sonda P135. Sonda o průměru 22 mm obsahuje snímač tlaku a je ideální pro vrtané studny. Standardní rozsahy snímače tlaku, obsaženého v sondě, jsou od 0 až 10 kPa do 0 až 4 MPa. Snímač tlaku má proudový výstup 4 až 20 mA v dvouvodičovém provedení. Existuje i varianta v provedení EEx ia IIC T6 a verze s čidlem teploty Pt 100 (v tom případě přibude v kabelu trojvodičové zapojení čidla teploty). Napájecí napětí je 11 až 32 V DC, maximální proudová spotřeba 30 mA. Pro prostředí s nebezpečím výbuchu je napájení 12 až 30 V. Okolní teplota nesmí přesáhnout rozsah –20 až +80 °C.

Ponorná sonda druhého typu označená P133 s průměrem 40 mm je vhodná pro měření v hustém a znečištěném médiu. Její výhodou je možnost volby mezi přírubovým a závitovým připojením. Hmotnost sondy (bez kabelu) je 0,3 kg.

(Level Instruments)

Inzerce zpět