Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Nové snímače tlaku Huba Control

Firma Huba Control, významný švýcarský výrobce snímačů tlaku, jejíž historie sahá do roku 1945, uvádí na trh nový snímač tlaku typu 512 a kompaktní senzor pro malé tlaky řady 450.

 

Snímač relativního tlaku typu 512

Snímač relativního tlaku typu 512 (obr. 1) je určen zejména pro mobilní hydrauliku a měří v rozsahu 0/4 až 100 MPa. Tento průmyslový snímač s kabelovým připojením splňuje požadavky na použití v náročném průmyslovém prostředí. Jeho krytí je IP69K. Standardně je snímač vybaven tlumičem, který brání jeho poškození vlivem tlakových rázů.

Jeho senzor je vyroben technologií tenkých vrstev, kterou vyvinula firma Huba Control. Senzor používá membránu z korozivzdorné oceli a je plně hermeticky uzavřený svařováním.

Kompaktní a odolná konstrukce splňuje požadavky na odolnost proti otřesům a vibracím podle normy ISO 16750 Road vehicles – Environmental conditions and testing for electrical and electronic equipment. Snímač tlaku řady 512 zaručuje elektromagnetickou kompatibilitu podle předpisů pro motorová vozidla s testovací úrovní až 100 V/m.

Snímače mohou pracovat s médiem do teploty +125 °C a při teplotě okolí od –40 do +100 °C.

Jeho hlavní výhody jsou:

 • nízká cena,
 • vysoká odolnost,
 • široký rozsah pracovních teplot,
 • kompaktní a robustní konstrukce pro nejvyšší provozní spolehlivost,
 • svařovaná konstrukce bez elastomerových těsnění,
 • zanedbatelný vliv teploty na přesnost,
 • vynikající elektromagnetická kompatibilita (EMC),
 •  odolný kabel PUR s krytím IP69K.

 

Snímač malých tlaků řady 450

Další novinkou je snímač relativního tlaku a tlakové diference typu 450 (obr. 2). Snímač je určen k měření malých tlaků. Jeho senzor využívá konzolově uložený keramický prvek, který se s úspěchem používá ve snímačích několika řad pro OEM a je kompaktně zapouzdřený.

Schematický řez senzorem je na obr. 3. Tlak (5) je přenášen z membrány (2) na ohýbaný keramický prvek (1). Deformace na něm integrovaných piezorezistorů (4) vyvolá změnu elektrického signálu, který je v převodníku upraven a předán na výstup jako výstupní signál.

Kompaktní pouzdro snímače typu 450 umožňuje snadnou montáž v omezených prostorech. Vysoce kvalitní materiály použité při jeho výrobě poskytují těmto snímačům potřebnou robustnost a spolehlivost pro provoz ve vysoce náročných prostředích. Snímač je k dispozici jak s analogovými, tak s digitálními výstupy (I2C). Rozsah měření je buď –150 až +150 Pa a 0/0,3 až 10 kPa a je teplotně kompenzován od –10 do +80 °C.

Jeho hlavní výhody jsou:

 • kompaktní provedení,
 • robustní konstrukce,
 • digitální (I2C) a analogové výstupní signály.

Pro více informací mohou zájemci kontaktovat firmu TOP Instruments, s. r. o.

 

 

(TOP Instruments, s. r. o.)

 

Obr. 1. Snímač relativního tlaku typu 512 je určen zejména pro mobilní hydrauliku

Obr. 2. Snímač relativního tlaku a tlakové diference typu 450

Obr. 3. Schéma senzoru snímače tlaku typu 450