Nové síťové komponenty usnadňují používání optických kabelů se skleněnými vlákny v průmyslu

Společnost Siemens rozšiřuje nabídku produktů pro průmyslové sítě o komunikační přepínač (switch) pro sítě průmyslového Ethernetu Scalance X204-2FM (FM – Fiber Monitoring) a mediamodul MM991-2FM. Jde o první přístroje svého druhu s integrovanými funkcemi pro diagnostiku optických kabelů se skleněnými světlovodnými vlákny při jejich použití v průmyslových sítích. Uživatel může s novými přístroji včas detekovat hrozící poruchy, např. pokles výkonu signálu vlivem např. kolísání teploty, pohybu nebo znečištění vlákna, a poté podniknout potřebná protiopatření, čímž se dosáhne větší disponibility průmyslových sítí. Kabely lze diagnostikovat z libovolného PC s přístupem k internetu přes webové rozhraní nebo s použitím protokolu SNMP (Simple Network Management Protocol).

 
Prahové hodnoty útlumu je možné nastavit individuálně. Podle stupně naléhavosti přístroje generují dvě úrovně výstrahy, maintenance demanded, je-li komunikace jen zhoršená, a maintenance required, je-li vyžadován okamžitý zásah.
 
Společnost Siemens tak se svými novými přístroji nabízí uživatelům výkonnou technickou základnu důležitou z hlediska stále širšího využití optických kabelů se skleněnými vlákny v průmyslovém prostředí.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com, www.siemens.cz